Закарпаття: У національному природному парку “Синевир” молодь вчиться дбати про природу

Цими днями у національному природному парку «Синевир», що на Міжгірщині, проведено масовий захід з учнівською молоддю, присвячений Всесвітньому дню охорони навколишнього природного середовища.
Довкілля потребує турботливого ставлення до себе, бо ж воно більш вразливе, аніж ми собі уявляємо. Не шкодити природі, а дбати про неї – цей принцип має бути основою дій кожного. Про це йшла мова під час лекції, яку провели працівники установи.

Чимало інформації про охорону збереження і відтворення природи у карпатському регіоні, а також про історико-культурну спадщину краю почерпнули учасники масового заходу у екологічному візит-центрі і краєзнавчому музеї. Особливу увагу школярів привернув макет-карта території парку. На ній учні здійснили віртуальну подорож найвищими горами краю, а також до озер Синевир та Озірце.

Школярі також пройшлися пізнавальною стежкою «Лінія Арпада». Залишки військово-оборонної системи часів Другої світової війни, хоч і німі свідки кровопролитного лихоліття, проте багато про що можна тут довідатися. Гід детально розповів молоді про те, як будувалися бункери, з якою метою, зробив екскурс в історію 1939-1945 років.

У конференц-залі працівники національного парку за чаєм провели з учнями бесіду на тему «Бережіть довкілля», а також захоплюючу вікторину, переможці якої отримали цінні подарунки.

До речі, національний парк «Синевир» активно працює з учнівською молоддю регіону, намагається привити їй любов до природи. Формування екологічного світогляду – важливий аспект просвітницької діяльності.

Юрій БАБІЧИН, Міжгірський район