Закарпаття: З початку року акушери Ужгороді вже прийняли 935 пологів

За словами керівника Ужгородського міського перинатального центру Руслана Федька, травень — період, коли на світ з’являються так звані «діти відпусток».  Загалом за перший квартал поточного року ужгородські акушери прийняли 935 пологів.

Слід відзначити, що тільки 16 відсоткам породіль було зроблено кесарів розтин, що відповідає стандартам ВООЗ і є досить хорошим показником, каже Руслан Федько. До прикладу, в США цей показник становить до 30 відсотків. За минулий квартал 75 відсотків пологів у МПЦ відбулися без будь-яких втручань, що також радує керівництво перинатального центру, а 95 відсотків пологів проводилися за програмою партнерських пологів.

Ужгородський міський перинатальний центр як заклад вищого рівня акредитації надає кваліфіковану допомогу в передчасних пологах породіллям із усього Закарпаття й виходжує новонароджених із критично малою та малою вагою тіла (торік світ побачили 9 таких малюків). На сьогодні в перинатальному центрі перебуває дитина, яка при народженні важила всього 840 грамів. Малюк уже «набрав» вагу півтора кілограма, його стан стабільний і це додає медикам оптимізму. Коли вага немовляти досягне двох кілограмів, його можна буде виписувати.

РІО