Завтра в Ужгороді — акція протесту проти свавілля вітчизняних міліціонерів

У вівторок, 1 червня, в Ужгороді о 10.05 біля центрального входу ГУМВС в Закарпатській області за адресою вул. Ракоці, 45, свідома громадськість розпочне акцію протесту проти свавілля вітчизняних міліціонерів, які катують та вбивають людей в Україні. Активісти також протестуватимуть проти фактичних та законодавчих спроб влади та міліції обмежити право на мітинги в Україні.
Студенти та громадські діячі пройдуть траурною ходою від пам’ятника Тарасу Шевченку (пл. Народна) до обласного управління МВС України, під який покладуть траурні вінки та квіти в пам’ять хлопця, вбитого Київським нелюдами в погонах.

Паралельно, 1 червня о 10:00 пройдуть акції в Києві, під відділком де вбили хлопця, та обласними управлінням УМВС у містах: Рівне, Івано-Франківськ, Кіровоград, Хмельницький, Донецьк, Житомир, Львів, Євпаторія, Тернопіль, Харків та ін.

Ці акції – попереджувальні. Якщо вимоги виконані не будуть, доведеться через тиждень переходити до більш масових та агресивних форм протесту по всій Україні.

Нагадуємо, що днями дільничний міліціонер забрав 19-річного студента у районний відділок міліції Шевченківського району, а вже на ранок батькам запропонували забрати тіло хлопця з моргу. Цей, нажаль, далеко не поодинокий випадок ілюструє справжню ситуацію, яка склалася в Україні з міліцією.

Під час акції активісти також висловлять свій протест проти законопроекту №2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів», який зараз готується до другого читання. Проект Закону пропонує ухвалити механізми заборони мирних зібрань громадськості, що сприятиме ще більшому свавіллю міліціянтів над громадянами України.

Всі ми об’єдналися навколо цього, адже вже завтра трагедія може повторитися з будь-ким, а нам навіть протестувати заборонять.

Окремо, учасники акції нагадають міліції про управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ. Його було ліквідовано з приходом пана Могильова А. В. на посаду Міністра внутрішніх справ України. Основним завданням управління, був відомчий контроль за дотриманням прав людини в роботі органів та підрозділів внутрішніх справ відповідно до міжнародних стандартів у галузі правоохоронної діяльності. Очевидно, що розформування такої структури було неправильним та необдуманим кроком.

На закінчення уповноваженій особі ГУМВС в Закарпатській області буде передана петиція з вимогою провести об’єктивне розслідування, покарати винних у смерті хлопця та сприяти підвищенню рівня клімату, пов’язаного з правами людини в Україні.

Володимир Феськов