Закарпаття: Держгірпромнагляд заборонив роботу підземних алергологічних лікарень на Солотвинському солеруднику

Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області продовжує моніторинг стану промислової безпеки на ДП “Солотвинський солерудник” за територіальним принципом. Здійснення ж державного гірничого нагляду на цьому підприємстві в результаті щойно проведеної реорганізації передано Територіальному управлінню Держгірпромнагляду по Донецькій області.
– Згідно з вимогами проекту “Консервації шахти №9 ДП “Солотвинський солерудник” гірничі виробки цього підрозділу підприємства затоплені, – повідомив т.в.о. начальника Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області Андрій Горват. – Цим же проектом передбачено комплекс заходів із захисту шахти №8 від прориву води під час мокрої консервації шахти №9. Через відсутність фінансування вимоги проекту консервації належним чином не виконуються.

Як повідомив посадовець, через карстовий провал, що стався 22 травня, зруйновано армування стовбура “Вентиляційний” шахти №8. Робота з експлуатації підйомного комплексу цього стовбура  зупинена. Функціонування лікувальних підземних відділень обох алергологічних лікарень заборонено.

За словами Андрія Горвата, з ініціативи адміністрації підприємства  буде скликано міжвідомчу нараду для вирішення питання здійснення подальших заходів з усунення надзвичайної ситуації за участю представників Міністерства аграрної політики, Міністерства надзвичайних ситуацій, Міністерства охорони здоров’я, проектних інститутів ВАТ “Гірхімпром”, УкрНДМІ НАН, Держгірпромнагляду та Закарпатської ОДА.

Довідка:

Катастрофічне збільшення притоку грунтових та поверхневих вод у соляний масив Солотвинського родовища  у 2007 році призвело до затоплення гірничих виробок шахти №9 ДП “Солотвинський солерудник”. З лютого 2007 року солерудником припинено видобуток кам’яної солі. Тоді ж на ДП “Солотвинський солерудник було введено особливий режим державного нагляду. За час його дії  інспекторами Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області видано 225 приписів про усунення виявлених порушень, заборонено експлуатацію 32 об’єктів механізмів, машин та виконання робіт, притягнуто до адміністративної відповідальності 53 посадові особи. Матеріали про стан промислової безпеки на ДП “Солотвинський солерудник” надсилались до органів виконавчої влади та прокуратури Закарпатської області, про ситуацію на підприємстві  інформувалась також Служба безпеки України у Закарпатській області.

Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області