Закарпаття: В Ужгороді релігійній громаді заборонили проводити хресні ходи

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція представників релігійної громади, які заявили, що суд забороняє здійснювати церковні обряди. “Ужгородським вірникам Української Автокефальної Православної Церкви Канонічної судовим рішенням заборонили проведення хресних ходів,” – повідомив єпископ Ужгородський і Закарпатський УАПЦК Василій (Томинець В.І.).

Він розповів, що вже 2 роки триває протистояння між її розколотою громадою. “Ще у травні 2008 року на зборах (були присутні 80 вірників) мене обрали головою громади. Проте вже у вересні того ж року на таємних зборах 16 громадян переобрали іншого голову та в обхід закону зареєстрували його в органах влади, пред’явивши реєстратору документи без офіційної печатки. З того часу почалися конфлікти,- каже єпископ Василій,–нас і наших вірників не впускають до церкви. Проти нас і наших прихожан навіть подали до суду з вимогою “усунути перешкоди у користуванні майном”.

“Ми не чинимо жодних перешкод, хоча Малиничі і Велегіцький по-рейдерськи захопили збудовану на кошти нашої громади церкву (перервавши вечірнє богослужіння та побивши єпископа прямо у вівтарі храму), а ми молимося взимку і влітку просто у дворі”, — стверджує священнослужитель.

Він також заявив, що громада готова відмовитися від права власності на церкву, але просить компромісно розділити землю і не чинити їй перешкод у зведенні нового храму. Наразі, як стверджує ієрей Сергій (Манжос С.Ю.), нові власники церкви (що поблизу кардіодиспансеру, на вул. Тімірязєва,15д) обнесли її парканом, зачинили на замки і не впускають православних помолитися. “Проти нас поширюються листівки, де називають нас сектою, але секта – це релігійна організація закритого типу, а ми відкриті і ні від кого не закриваємося замками, будь-хто може прийти на нашу службу, яка відбувається просто неба”, — каже ієрей Сергій.

Священнослужителі повідомили журналістам, що наразі судді не змогли вирішити проблем громади, тому надію покладають на апеляційний суд, звернулися також до Верховного суду, Генпрокуратури, Президента України. Проте вже більше року, за їхніми словами не можуть домогтися зустрічі з обласним прокурором та представниками влади області, тому сподіваються на підтримку громадськості.