Міліція має відповісти за вбивство!

У вівторок, 1 червня, біля центрального входу ГУМВС в Закарпатській області свідома молодь провела акцію протесту проти свавілля вітчизняних міліціонерів, які катують та вбивають людей в Україні. Учасники пройшли траурною ходою від пам’ятника Тарасу Шевченку до центрального входу обласного управління. Там загиблого студента пом’янули хвилиною мовчання.
Володимир Феськов у своєму виступі зазначив, що сьогодні міліціянти покривають своїх колег, розуміючи що вони (колеги) це обличчя сьогоднішньої системи. Побиття і допити в стінах МВД стали рядовою справою. Часто люди після таких побоїв залишались інвалідами. В нашому випадку, здорового хлопця забрали до відділку, а на ранок він вже в морзі.

Святослав Бабіля, в свою чергу додав, що страшно усвідомлювати те, що людину можуть забрати на вході у гуртожиток; страшно те, що людину можуть вбити у відділку; страшно те, що система покриває ці негідні діяння. Відстояти правду у вбивстві Ігора Індило, це справа честі не лише студентства, а й міліції; справедливість має восторжествувати.

Сьогодні паралельно з основним мітингом у Києві, біля Шевченківського райвідділу міліції, відбулися солідарні акції в Харкові, Івано-Франківську, Кіровограді, Рівному, Хмельницькому, Донецьку, Житомирі, Львові, Євпаторії, Тернополі, Сумах, Вінниці, Дніпропетровську, Луганську, Одесі, Чернівцях.

У всіх містах молодь вимагала, щоб кожен нелюд в погонах, причетний до фактів катування людей, бачив небо України через грати! Адже кожен з присутніх не вірить в те, що міліція не має відношення до загадкових смертей в її службових приміщеннях. Тому вимагає прозорого та справедливого розслідування кожного випадку катувань та принижень співгромадян в офіційних державних установах.

Відтак, учасники ужгородського мітингу зачитали текст звернення до Міністра внутрішніх справ України Могильова А. В. На прохання учасників аби вийшла з управління уповноважена особа, щоб прийняти документ у мітингуючи, ніхто так і не вийшов. При цьому, центральний вхід у ГУМВС був зачинений та затягнутий решіткою зсередини. Тому текст звернення буде передано поштою на адресу Міністерства внутрішніх справ України.

Під час акції мітингуючі також висловили свій протест законопроекту №2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів», який зараз готується до другого читання. Проект Закону пропонує ухвалити механізми заборони мирних зібрань громадськості, що на їхню думку сприятиме ще більшому свавіллю міліціянтів над громадянами України.

На за скінчення, під двері управління було покладено жалобний вінок та фото вбитого студента, як дань пам’яті безневинно вбитого хлопця. Проте, після того як молодь покинула місце мітингу, як вінок так і фото – зникли. Саме три хвилини знадобилося міліції аби їх прибрати. Залишається лише сподіватись, що його буде покладено в іншому зручнішому місці, щоб нагадувало працівникам установи про злочини вчинені їхніми колегами.

Загалом, акції по Україні носять попереджувальний характер. Молодь вимагає аби розслідування справи мало публічні зрушення і винних було покарано. Інакше, мітинги буде продовжено! 
 
Для довідки:
 
В одному із гуртожитків Києва дільничний міліціонер забрав студента у районний відділ міліції Шевченківського району, а на ранок батькам запропонували забрати тіло хлопця із моргу.

Про це увечері 26 травня повідомив телеканал “1+1” в сюжеті у випуску новин ТСН. На сайті телеканалу зазначається, що “розтин провели, поки батьки не дізналися про загибель сина, у морзі тіло навіть не дали оглянути. Висновок медексперта відрізняється від офіційної версії”.

19-річний Ігор загинув в ніч на свій перший дорослий ювілей. Із гуртожитку рідного коледжу його забрав сусід-дільничний. Зранку ошелешені вчителі телефонували батькам – приїдьте за тілом свого сина.
Міліція пояснює смерть студента у райвідділі тим, що він кілька разів упав…

zakarpatpost.net