Ужгород: Карпатський край готується до проведення Всеукраїнських Днів туризму

31 травня у малому залі Закарпатської облдержадміністрації відбулась нарада з питань підготовки до проведення Днів туризму на Закарпатті, яке пройде з 23 по 26 вересня 2010 року. У рамках святкувань відбудеться Всеукраїнська естафета “Феєрія єдності”, а також ІХ Міжнародна виставка – ярмарок “Турєвроцентр – Закарпаття 2010” та інші заходи з нагоди святкування Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні.

Як повідомив “Турінформ Закарпаття”, у цьому році святкування Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні будуть проводитись на Закарпатті. Через це, Закарпаття буде мати можливість показати весь свій потенціал як туристичний край, а також багатонаціональний колорит всім учасникам та відвідувачам цих святкувань.

Протягом трьох днів планується проводити різноманітні концерти, виступи народних фольклорних колективів в різних частинах міста Ужгород. А в останній день святкувань на площі Поштовій буде споруджено велику сцену на якій відбудеться закриття свята, нагородження учасників туристичного ринку Закарпаття і гала-концерт на честь святкувань. По завершені концерту – великий феєрверк.

Навіть ІХ Міжнародна виставка – ярмарок “Турєвроцентр – Закарпаття 2010” буде проводитись в іншому форматі. Було прийнято рішення провести цей ярмарок в форматі Work Shop, на території Ужгородського замку, у рові під стінами замку. Кожний з операторів буде мати свій стіл з рекламною продукцією. Також буде встановлено плазмовий екран з програвачем на якому кожен з операторів може показати диск зі своїми програмами, турами, тощо, ознайомити агентів та учасників ярмарку зі своєю діяльністю, підписати договори. Ініціатором проведення такого ярмарку виступила Асоціація тур операторів Закарпаття на чолі з Чепою Володимиром Івановичем, котрі разом з Обласним управлінням туризму будуть і організаторами.

Також на цій нараді були підняті деякі проблеми які існують вже досить довгий час на туристичному ринку на Закарпатті. А саме, збільшується кількість тіньових структур без ліцензій, які ведуть туристичну діяльність. Діяльність цих структур є незаконною та веде до втрати грошових надходжень до бюджету, та створює проблеми для ліцензованих учасників ринку. Була обговорена діяльність інформаційних центрів.

Існує проблема відсутності відносин між операторами та готельними комплексами і місцями розміщення туристів. Це також створює непорозуміння в створенні операторами туристичних продуктів. Під час обговорень прийнято рішення створити пакет питань та пропозиції щодо їх вирішення та направити на розгляд Верховної Ради. В цьому році до Верховної Ради був направлений проект змін до Закону про туризм, в якому вказується потреба ввести на території Закарпаття туристичний збір – плановано 10 грн. з особи на день. Ця практика існує в більшості держав які розвивають туризм. Ще було запропоновано з січня наступного року ввести нагороду Заслужений діяч туризму. Така нагорода вводиться на Україні вперше.

Турінфоцентр Закарпаття