Закарпаття: Через інтенсивні опади в області підтоплено близько 1422 дворогосподарства та 3500 га сільгоспугідь

Упродовж 3-4 червня через інтенсивні опади, перезволоження ґрунту та відсутності систем водовідведення на території області залишаються підтопленими дворогосподарства та сільгоспугіддя на території семи районів області, а також в містах Ужгород та Мукачево.Так, на Мукачівщині найбільшого впливу стихії зазнало с. Ракошино, де підтоплено близько 700 дворогосподарств. На місці працює 2 одиниці рятувальної техніки та 22 чоловіки особового складу. Розгорнуто Мукачівський зведений загін. До 100 дворогосподарств потерпіли від негоди в селах   Клячаново та Іванівці. Тут, на проведенні евакуаційних заходів   працює 2 одиниці техніки та 4 чоловіки особового складу.

Підтопило 40 дворогосподарств і в с. Кольчино, де працює 1 одиниця техніки та 4 рятувальника. У с. Великі Лучки вода навідалася у 54 дворогосподарства (працює одна одиниця техніки та 4 чоловики особового складу). У с. Чинадійово негативного впливу стихії зазнало близько 40 дворогосподарств (працює одна одиниця техніки та 4 чоловіки особового складу. Були підтоплені дворогосподарства у селах   Кленовець (40 дворогосподарств) та Горонда (300 дворогосподарств).

У місті Мукачево дворогосподарства підтоплено на 14 вулицях, де працює 2 одиниці техніки та 4 чоловіки особового складу.
Ужгородський район. Біля селища Середнє підмило близько 10 метрів насипу річки Веля. Станом на 12 годину виходу води на заплаву не було. Працівниками оперативно-рятувальної служби Закарпаття організовано та проводиться укладання мішків з сипучими матеріалами в місці підмиву насипу (укладено 40 метрів пагонних заввишки 70 см.) Задіяно 4 одиниці спецтехніки та 25 чоловік особового складу. Станом на 12 годину було укладено 14 метрів кубічних піску в тіло дамби.

У с. Оноківці на відкачці води працює дві мотопомпи на 4 чоловіки особового складу аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ МНС України в Закарпатській області. У с. П. Комарівці, де у воді опинилося близько 20 дворогосподарств, працює одна одиниця техніки та 5 рятувальників СДПЧ-1 м. Ужгорода. У населених пунктах Д. Поле, В. Геєвці, Р. Геєвці, Підгорб, Холмці Ужгородсьго району кількість підтоплених дворогосподарств встановлюється.

В обласному центрі було підтоплено дворогосподарства на 20 вулицях. Тут працює 4 одиниці рятувальної техніки та 20 чоловік особового складу Ужгородського районного управління.

У смт Великий Березний на вул. Радянській підтоплено 12 дворогосподарств. На Перечинщині в с. Сімерки   вода навідалася у 4 дворогосподарства. У Берегівському районі в смт Батєво підтоплено 24 дворогосподарства. Над ліквідацією наслідків стихії працюють 2 одиниці техніки та 5 чоловік особового складу Берегівського МУВГ та 2 одиниці техніки та 6 чоловік особового складу Берегівського райвідділу ГУ МНС в Закарпатській області. На Виноградівщині   підтоплено 140 га сільгоспугідь   в селах   Боржавське та В. Ком’яти. Також біля Великих Ком’ят підтоплено відрізок дороги (30 метрів).

Іршавський район. У м. Іршава від негоди постраждало 9 дворогосподарств у с. Брід -19 дворогосподарств, у с. Вільхівка – 8 дворогосподарств та 310 га сільгоспугідь, у селах Заріччя та Сільце – 2 га сільгоспугідь. У с. Лоза підтоплено 18 га сільгоспугідь. Тут працює 1 одиниця техніки та 5 чоловік особового складу іршавських рятувальників.

3-4 червня підрозділами головного управління МНС в Закарпатській області всього було відкачано воду з 18 дворогосподарств та каналів в кількості 18000 м куб., проводиться укладання мішків з сипучими матеріалами. Піднято Ужгородський та Мукачівський зведені загони. Всього від оперативно-рятувальної служби Закарпаття для ліквідації наслідків негоди залучено 28 одиниць техніки та 109 чоловік особового складу.

За попередніми підрахунками, всього по Закарпатській області підтоплено близько 1422 дворогосподарства та 3500 га сільгоспугідь.

Центр пропаганди ГУ МНС в Закарпатській області