Закарпаття: До Мукачева приїхали мощі святої Терези Немовляти Ісуса

Вчора, 6 червня, біля греко-католицького костелу на одній з центральних вулиць міста Мукачева (Закарпаття) католики зустрічали реліквіарій з мощами однієї з найшанобливіших святих.
Молодь, зібралася на сходинках прикрашеного до цієї події храму, співала християнські пісні. Кожен хто бажав міг помолитися перед мощами цієї самої юної святої.

Довідка

Свята Тереза, повне ім’я якої – Св. Тереза Немовляти Ісуса і Святого Лику (в світі Тереза Мартен, народилася 1873 у французькому містечку Алансон. У 15-річному віці збулася мрія Св. Терези, вона прийняла чернече постриження в монастирі ордена Кармелітів. Прожила 25 років.

Свою дорогу до Бога виклала в книзі “Історія однієї душі”, яка стала світовим бестселером. Уселенський Архієрей Святий Пій X, який канонізував Терезу в 1925 році, назвав її найсучаснішою святою. А 1997 року Уселенський Архієрей Іоан Павло II настільки високо оцінив «малу дорогу» Терези, що проголосив св. Терезу Немовляти Ісуса і Святого Лику Вчителем Уселенської Церкви. До неї цього титулу удостоїлися лише дві жінки – св. Тереза Авільськая († 1582) і св. Катерина Сиенськая († 1380).

Кармеліти – самітницький чернечий орден Католицької Церкви. Повна назва – орден Діви Марії гори Кармель. Заснований 1156р. у Палестині групою відлюдників на чолі з Бертольтом з Калабрії (Італія). На горі Кармель в джерела св. пророка Іллі вони побудували каплицю, а згодом переселилися до Західної Європи. У 1247 році від Уселенського Первосвященика Інокентія IV отримали статус жебракуючого ордена. У 1452 році був створений жіночий орден босоногих кармеліток, а згодом – чоловічий орден босоногих кармелітів, який в 1593 році став самостійним.

Орден Кармелітів дав світу видатних містиків: св. Іоана Креста († 1591) і св. Терезу Авільськую († 1582). У своїх творах вони описували дорогу самоудосконалення в містичному єднанню з Богом.

“Мукачівська ратуша”