На Закарпатті вийшов у світ ювілейний номер журналу “Православний Літопис”

Радість від зустрічі літа у Мукачівській єпархії стала подвійною. Адже з чудовим пробудженням природи і цвітінням пахучих трав побачив світ новий ювілейний номер журналу «Православний Літопис».
Красивий краєвид Закарпатських гір, що розміщений на титульній сторінці журналу зразу привертає до себе увагу. Так і хочеться там побувати.

Цей випуск журналу є ювілейним, адже саме 6 червня 2008 року милістю Божою побачив світ перший номер журналу «Православний Літопис».

Пройшло два роки. Журнал живе і своїм буттям вдало розповідає про Православ’я на Закарпатті. Звичайно багато ще потрібно працювати над вдосконаленням певних підходів до роботи, однак ми працюємо і вчимося на своїх помилках.

Чималими зусиллями редколегії, наших постійних авторів статей ми спільно проводимо корисну діяльність в сприянні проповіді Істини і добра в нашій з вами сучасності. З кожним днем розмаїття сучасних ліберальних поглядів на сталу духовну і культурну традицію життя відкриває перед нами вимоги твердого та переконливого засвідчення про необхідність саме такого традиційного погляду на світ. Сучасне бажання переставити все з ніг на голову для начебто нового і якіснішого погляду на все що, є в житті під корінь руйнує всю інституцію існування людини на землі.

Відсутність духовності, помирання моралі, нехтування історією і меркантильно-матеріалістична спрямованість стає в основі того, що приводить до деградування суспільства. Йде ледь помітне переорієнтування цілей життя. Помічаємо що гідність і добропорядність перестають бути в моді, зневажаються основні принципи добра. Що приводить нас до так званої «кризи». З кіноекранів, газет, журналів та інтернету йде вбивча пропаганда «сучасного» зразку життя. І нам як представникам голосу Церкви потрібно висвітлювати ЇЇ офіційну позицію, яка так життєво необхідна. Уважно і з притаманною Церкві рисою любові через викладені матеріали навчати, застережувати, викривати зло і проповідувати Істину, завдяки якій людство може і має повноцінно існувати на землі в євангельському контексті. В цьому наш з Вами спільний обов’язок.

Висловлюємо звичайно щиру подяку нашому Владиці Феодору з благословення якого виходить журнал, авторам статей, нашим отцям благочинним, та священнослужителям єпархії завдяки яким розповсюджується видання, і всім хто причетний до підготовки та випуску журналу за спільний труд!
До річниці єпархіального журналу «Православний Літопис» нещодавно відкрився окремий інтернет-сайт присвячений журналу (litopus.orthodox.ru). Отже, всі бажаючі мають можливість ознайомлюватися практично зі всіма медіа-проектами Мукачівської єпархії в новому режимі.

Розділи свіжого номеру журналу, увазі читача, як завжди пропонують багато цікавого і актуального матеріалу на різноманітну тематику.

Милістю Божою наш журнал відмітив свою другу річницю. З надією і вірою на Бога ми крокуємо лише вперед.

Редактор журналу «Православний Літопис», протоієрей Василій Юрина