ВАТ “Закарпатгаз” не допустило державних інспекторів до проведення позапланової перевірки!

Управлінням Держгірпромнагляду по Закарпатській області організовано позапланову перевірку виконання керівництвом ВАТ “Закарпатгаз” приписів та розпоряджень, виданих під час інспекції дотримання суб’єктами господарювання вимог актів законодавства щодо безпечних режимів постачання споживачам природного й скрапленого газу, що тривала з 14 по 29 квітня поточного року.
Наглядовцями у ВАТ “Закарпаття” та його філіях було виявлено 427 порушень нормативно-правових актів з охорони праці, у 41 випадку призупинено виконання робіт та експлуатацію технологічного обладнання і устаткування, за виявлені порушення накладено 27 адміністративних стягнень. Проте, як стверджує начальник відділу організації державного нагляду в енергетиці, будівництві та котлонагляді Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області Богдан Дорош, керівництво ВАТ “Закарпатгаз” на вимоги працеохоронців відреагувало в лише йому притаманному у регіоні стилі – не допустило державних інспекторів управління до проведення позапланової перевірки.

Про складений акт про не допуск до перевірки та дивну реакцію на законні вимоги наглядовці повідомили Закарпатську облдержадміністрацію, а також скерували подання до Прокуратури Закарпатської області.

Як повідомив Богдан Дорош, перевірки виконання суб’єктами господарювання вимог актів законодавства щодо безпечних режимів постачання споживачам природного й скрапленого газу проводились за дорученням Кабінету Міністрів України з метою упередити аварійні ситуації та нещасні випадки, що в останнім часом дошкуляють все частіше. Згідно з “Правилами безпеки систем газопостачання України”, нагадав посадовець, відповідальність за якісне виконання робіт із технічного обслуговування і ремонту газового обладнання та газопроводів несуть експлуатаційні спеціалізовані підприємства газового господарства, яким є ВАТ “Закарпатгаз”.

Довідка: У 2009 році в області сталося 8 нещасних випадків, пов’язаних із використанням газу в побуті та при експлуатації систем газопостачання, в яких постраждало 13 чоловік, 4 з яких померли.