Закарпаття: На Ужгородській митниці помилка декларанта коштувала втрати техніки на 2 млн.грн.

Працівниками Служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Ужгородської митниці за результатами ретельної перевірки виявлено порушення митного законодавства в діях декларанта, що призвело до недоборів митних зборів та платежів на суму 140 тисяч гривень.
Ще у 2004 році на адресу однієї із закарпатських фірм в режимі тимчасового ввезення була переміщена конусна машина (для просіювання та сепарації грунту та каміння), вартістю майже 2 млн.грн. Минулого року фірма звернулась до Ужгородської митниці з проханням перевести цю машину в режим вільного обігу для ремонту доріг. Відповідно декларантом було підготовлено пакет документів на заміну митного режиму та нараховано при розмитненні 413 тис.грн. митних платежів. Однак за розрахунками Ужгородської митниці до бюджету мало б бути сплачено 553 тис.грн. З’ясувалось, що брокером було здійснено заміну назви та коду зазначеного товару, що призвело до зменшення митної ставки і, відповідно, до суттєвого зменшення митних зборів.

Складено протокол про порушення митних правил. За ст.ст.340, 355 Митного кодексу України вилучено машину до рішення суду.

Вікторія Сенгетовська, прес-секретар Ужгородської митниці