Закарпаття: В Ужгороді БЮТівці виступають проти підвищення вартості проїзду в маршрутках з 1,50 грн. до 3,00 грн.

Ужгородські БЮТівці вважають необґрунтованими пропозиції автоперевізників щодо підвищення вартості проїзду в маршрутних таксі міста з 1,50 грн. до 3,00 грн. й наводять свої аргументи проти подорожчання проїзду. Голова Ужгородської міської організації партії «ВО «Батьківщина» надіслав звернення до мера міста Сергія Ратушняка, у якому зокрема зазначено таке:
«Шановний Сергію Миколайовичу, в закарпатських ЗМІ та на інтернет-сторінці Ужгородської міської ради з’явилося повідомлення про те, що автоперевізники Ужгорода, які надають транспортні послуги з перевезення громадян маршрутними таксі в обласному центрі, звернулися до вас з проханням про підвищення тарифу на проїзд в міському транспорті з 1,50 грн. до 3.00 грн. Підвищення тарифу перевізники мотивують підвищенням цін на паливно-мастильні матеріали, автозапчастини, необхідність акумулювати кошти для розвитку та обіцяють покращити якість надання послуг.

Ужгородська міська організація партії «ВО «Батьківщина» вирішила звернутися до Вас з зустрічним проханням, яке спрямоване передусім на захист ужгородців, а не сумнівної комерційної структури. Відтак, ми закликаємо Вас відмовити перевізникам в їх клопотанні про підвищення тарифів, тому що їхні аргументи не витримують жодної критики.

По-перше, абсолютна більшість міських маршрутних таксі, які перевозять пасажирів у місті, працюють не на бензині, а на метані, тому подорожчання пального для них не є відчутним.

По-друге, днями керівництво ДАІ оприлюднило дані перевірок маршрутних таксі в м. Києві, де з 16 000 перевірених «маршруток» кожна п’ята виявилася несправною. В тому, що в Ужгородських перевізників теж є подібні проблеми, може пересвідчитися кожен, хто користується громадським транспортом. Так, приміром, не рідко трапляються «маршрутки», в яких не закриваються двері й водій на кожній зупинці виходить і сам їх закриває якимось одному йому відомим способом. Частими є випадки, коли посередині маршруту мікроавтобус з пасажирами просто ламається і водій змушений його ремонтувати, а часом і просто просити пасажирів пересісти до іншого мікроавтобуса. Не слід також закривати очі на те, що водії «маршруток» дуже часто поводяться себе грубо з пасажирами, принижують пільговиків, відмовляючи їм в праві на безкоштовний проїзд, а також порушують правила дорожнього руху, коли знають, що на маршруті нема працівників ДАІ.

По-третє, щоразу, коли перевізники просять підвищити тариф, вони обіцяють покращення якості надання послуг і оновлення автопарку, однак все це й надалі залишається тільки обіцянками. Комфортних мікроавтобусів в Ужгороді одиниці, а більшість мікроавтобусів в жахливому стані.

По-четверте, чи не найголовніше, на чому слід наголосити – це відсутність контролю за фінансовою діяльністю перевізників. Абсолютна відсутність у місті будь-яких проїзних документів (квитків, абонементів тощо) та контролю за кількістю перевезених пасажирів створює умови для фінансових зловживань з боку перевізників та недоотримання коштів бюджетом міста. Фактично «маршрутки» діють поза законодавчим полем, що є неприпустимим.

По-п’яте, якщо підвищити тариф до 3.00 грн., як цього просять перевізники, то очевидним буде порушення балансу вартості проїзду і протяжності маршруту. Якщо в Києві маршрутне таксі за три гривні перевозить пасажира на відстань понад 10 кілометрів, то в Ужгороді така протяжність маршрутів велика рідкість.

У зв’язку з вищенаведеним прошу Вас надати роз’яснення з приводу даної ситуації, а також вжити заходів для унеможливлення необґрунтованого підняття цін на перевезення в маршрутних таксі м. Ужгорода».

Прес-служба БЮТ в Закарпатській області