На Закарпатті запровадили спільні наради очільників райцентрів та міліцейських служб

Своєрідну новацію у взаємовідносинах з органами місцевої влади запровадила міліція на Закарпатті. З ініціативи керівництва ГУМВС України в Закарпатській області запроваджено регулярні зустрічі очільників міліцейської служби дільничних інспекторів з керівниками міських, районних державних адміністрацій та рад, сільськими головами.
Так, днями питання співпраці міліції з органами влади розглядалося на нараді у Перечині. В її роботі взяли участь голова Перечинської райдержадміністрації Андрій Готько, заступник голови районної ради Микола Грубий, завідувач районного відділу освіти Надія Девіцька, заступник начальника ГУМВС України в Закарпатській області Юрій Марковський, начальник відділу громадської безпеки ГУМВС Василь Швенда, начальник Перечинського райвідділу міліції Володимир Баєв, дільничні інспектори Перечинщини.

Основне питання, яке розглядалося на зустрічі-це робота служби дільничних інспекторів міліції, підвищення ефективності їхньої співпраці з органами місцевої влади. Аби дільничний міг належно працювати, йому насамперед потрібне службове приміщення, яким його повинна забезпечити місцева влада. На превеликий жаль, 8 із 15 сільських рад Перечинщини так і не виділили службового приміщення для роботи дільничного. Про це наголошувалося на нараді, адже від матеріального забезпечення міліціонера, умов його роботи напряму залежить і ефективність цієї роботи.

Яка наголосив у своєму виступі голова Перечинської РДА Андрій Готько, міліція краю, в першу чергу дільничні, професійно виконують покладені на них обов”язки з охорони громадського порядку та профілактики злочинів. Хоча вони й не забезпечені належним чином технікою, службовими кабінетами, що залежить у першу чергу від керівництва району та голів сільських рад. “Губернатор” краю пообіцяв вирішити ці проблеми й всіляко сприяти роботі дільничних інспекторів міліції.

-Особливих претензій до роботи дільничних я не маю,-наголосив керівник Перечинщини. Це професійно грамотні люди, які сповна віддають себе роботі. Упущення в їхній роботі, звісно, є, але не все тут залежить безпосередньо від них самих. Штати служби недоукомплектовані, на Перечинський район некомплект складає 6 чоловік. Кожен дільничний має у своєму підпорядкуванні кілька сіл району й часто просто фізично не встигає відвідати кожен населений пункт, розглянути всі скарги громадян. А на вирішення глобальних питань у нього просто не залишається часу.

Голова Перечинщини попросив керівництво ГУМВС та сільських голів сприяти у налагодженні нормальної роботи дільничних інспекторів. Аби міліціонер допитував затриманого не в кабінеті голови села, куди сходяться на прийом люди, а в окремому приміщенні. Аби він мав транспорт і пальне, щоб дістатися у віддалене село району. І щоби його не залучали до буденної міліцейської рутини–чергувань, відпрацювань тощо, а дали можливість займатися безпосередньою роботою–забезпеченням дотримання громадського порядку на ввіреній йому дільниці.

-Дільничний на селі – це перша людина, яка уповноважена забезпечувати охорону громадського порядку, спокій громадян,- наголосив у своєму виступі заступник начальника ГУМВС полковник Юрій Марковський.–Але все це можна зробити лише у тісній взаємодії з органами місцевого самоврядування. На жаль, на нараді не присутній сільський голова Порошкова, де напружена ситуація з крадіжками деревини, городини з сільськогосподарських угідь селян. На пропозицію жителів у селі буде створено відділення міліції.

Актуальним для Перечинщини залишається питання нелегальної міграції, контрабанди, у вирішенні яких міліція теж повинна співпрацювати з органами місцевої влади.

На нараді піднімалося і питання посилення контролю за відпуском неповнолітнім алкогольних напоїв. “Під час дискотек підлітки нерідко вживають алкогольні напої, а потім роблять біду, однак самі лише вчителі не можуть зарадити цій проблемі”,-зауважила Надія Девіцька.

-Дільничні не повинні залишати поза увагою об”єкти, де продаються алкогольні напої, де відпочивають підлітки”,–наголосив полковник Василь Швенда. А з 1 червня по 30 вересня триває операція “Мак”, під час якої міліція виявлятиме споживачів та збутників наркотичних речовин. А громадськість та органи влади повинні сприяти їм у цьому. Щодо наркоділків позиція міністерства внутрішніх справ чітка – такі люди повинні сидіти за гратами!

Аналогічні зустрічі керівництва міліції, дільничних та представників місцевої влади відбулися і в місті Хуст, Берегівському, Мукачівському, Воловецькому, Ужгородському районах. В роботі останньої, що відбулася у четвер, взяли участь голова Ужгородської РДА Степан Борташ, голова районної ради Михайло Фединець, начальник ВГБ ГУМВС Василь Швенда, начальник Ужгородського райвідділу міліції Віталій Шимоняк. З проблемних моментів, які піднімали на зустрічі голови сільських рад Ужгородщини -тісніша взаємодія дільничних з місцевою владою, необхідність облаштування відділення міліції в селищі Середнє, кімнати дільничного в селі Ярок, наведення ладу з підпільними пунктами прийому металобрухту, нічними розважальними закладами, торговими точками, де продають спиртне неповнолітнім тощо. Віталій Шимоняк пообіцяв розібратися з існуючими проблемами на місцях, відвідавши найближчим часом кожний населений пункт Ужгородщини та зустрівшись з їх керівниками. “Я хочу бачити у вас своїх помічників та колег”,- наголосив очільник ужгородської районної міліції, давши усім присутнім головам сіл номер свого мобільного телефону й пообіцявши реагувати на кожне їхнє звернення. А кожен дільничний, запевнив, розпочинатиме свій робочий день з візиту до сільради. Адже лише спільними зусиллями сільської влади та правоохоронців можна навести лад у населеному пункті.

Такі зустрічі стають новою віхою у взаємовідносинах правоохоронних органів Закарпаття із органами державної влади, дають можливість вирішувати на найвищому місцевому рівні існуючі проблеми в роботі міліції, розкритті та профілактиці злочинів. На черзі – інші райони краю.

ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області