Ужгород: Прокуратура — проти розпивання слабоалкогольних напоїв

Як відомо загалу, в цьому році в Україні розпочато кампанію по боротьбі з такими суспільно шкідливими явищами як надмірне споживання алкоголю та тютюнокуріння. Крім того, було розроблено заходи на подолання випадків порушення суспільної моралі – розпиванням алкогольних напоїв та появою в нетверезому стані у громадських місцях.
Законодавчо ця ініціатива, була закріплена у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» від 21 січня 2010 року.

Прокуратурою міста здійснюється сиситемний нагляд за законністю притягнення працівниками міліції громадян до адміністративної відповідальності в тому числі і з цих питань. Статистичні дані щодо виявлення таких проступків характеризуються наступникми даними: на 31 травня 2010 року дільничними інспекторами Ужгородського МУ ГУМВС вже було складено 253 протоколи по ст. 178 КУпАП України («Розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді»).

Це пов’язано з новими, більш жорсткими обмеженнями щодо споживання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв, впровадженими вищевказаним законом. Зокрема встановлено, що під ознаки адміністративного порушення, передбаченого ст. 178 КУпАП України підпадає також розпивання пива та слабоалкогольних напоїв у заборонених місцях.

Пунктом 2 ст.1 ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» визначено поняття «пиво», «безалкогольне пиво», «слабоалкогольні напої». Так, слабоалкогольними напоями вважаються такі, що містять від 1, 2 до 8, 5 відсотків об’ємних одиниць етилового спирту та не більш як 14, 0 грам на 100 куб. см. екстрактивних речовин.

Окрім того, розширено перелік місць, щодо яких діє заборона розпивати вищевказані напої, в який включено зупинки транспорту, підземні переходи, закриті спортивні споруди.

Ці обставини слід враховувати громадянам, щоб уникнути неприємностей із законом.

О.Корнаш, помічник прокурора міста Ужгорода юрист 3 класу