ГМ “ОПОРА”: На Закарпатті найменший відсоток неявки абітурієнтів на тестування

Громадянська мережа ОПОРА стурбована ростом відсотку неявки абітурієнтів на пункти тестування. Тенденція падіння спостерігається у відсотковому плані.
Про це свідчать статистичні дані, надані Українським центром оцінювання якості освіти. Так, якщо на тест з української мови та літератури не прийшло 11,94% учасників, то під час тестування з іноземних мов цей відсоток зріс і склав 12,4%.

Ще більше абітурієнтів передумали складати біологію (14%) та географію (15,3%).

Загальна кількість абітурієнтів, які не прийшли на тестування з 4-х предметів – 101 844 особи, що дорівнює близько 6,5 мільйонам гривень бюджетних коштів марно витрачених на забезпечення ЗНО тих, хто встиг зареєструватися, але передумав складати тестування через внесення змін до Умов прийому на 2010 рік.

У кількісному плані, найбільше учасників проігнорували тест з української мови та літератури (51 780), далі – біологія (19 255), географія (17 909) та іноземні мови (12 900).
«За нашими оцінками, проблема неявки прямо пов’язана з тим, що значна категорія осіб зі змінами до Умов прийому отримала можливість вступати поза ЗНО. ОПОРА проводитиме кампанію спостереження безпосередньо за вступом і матиме можливість оцінити, який відсоток цьогорічних абітурієнтів скористався преференціями та чи будуть цьогорічні випускники позбавлені права на рівний доступ до освіти через те, що інші будуть вступати за відмінними критеріями оцінки», – коментує ситуацію голова Правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Разом з тим, закарпатські учасники тестування виявилися одними з найбільш дисциплінованих та відповідальніших в Україні. Явка на тестування коливається від 88,33% на зовнішнє незалежне оцінювання з біології до 89,95% на зовнішнє незалежне оцінювання з іноземної мови.

Просимо звертатися за додатковою інформацією чи коментарями.

ГМ ОПОРА