Скандал на Закарпатті: Протоієреї проти ректора Ужгородської Української Богословської Академії Віктора Бедя

Протоієрей Олександр Гук та протоієрей Петро Івашко скликали прес-конференцію у прес-центрі “Нове Закарпаття”, щоб висловити (від себе особисто) претензії Вікторові Бедю, ректорові Ужгородської Української Богословської Академії ім. Святих Кирила і Мефодія.
Протоієрей Олександр Гук розповів, що був проректором із наукової роботи та завкафедрою Академії протягом семи років, згодом запрошувався до Києва прочитати кілька лекцій у духовній академії, але коли у газеті “Срібна Земля” його представили як професора та доктора богослов’я, він просить більше не робити цього, бо вважає, що “не відповідає названому рівню”.

А відтак він назвав “приклади, що засмучують” його. Насамперед це виданий в Ужгороді “Требник”, за який йому соромно, бо “вийшло посміховисько”.

“Складається враження, що над книгою… ніч попрацював студент-недоучка, трієчник,  у ній спотворене Слово Боже, однак вона розіслана до всіх навчальних закладів”, — каже Олександр Гук. На його переконання, таким чином презентоване невігластво навчального закладу, а тому він вважає “неморальним після цього презентувати себе як доктора богослов’я і професора”.

Інше, з чим незгодний Олександр Гук, це поєднання світської (триває 3 роки)  і богословської освіти (3 роки) під одним дахом академії, що є експериментальним і недостатнім, тож “пафос про два дипломи непереконливий”. Викладацький склад сформований з учорашніх студентів, які ще не готові викладати, й  від цього, на його думку,  потерпає якість освіти.

Протоієреї Петро Івашко та Олександр Гук висловилися за те, щоб закладу, що “став замкненою системою” й “маргінальною структурою, яка вариться у власному котлі”, а також  його ректорові дала експертну оцінку богословська комісія, й  закликали свого візаві  відмовитися від звання професора та доктора богослов’я  й “залишити освітній простір”…

Чому протоієреї не мають наміру звернутися власне до митрополита Володимира, а вирішили обмежитися “журналістським розголосом”, залишилося невідомим.

CLIPNEWS.info