Українсько-Словацька співпраця в сфері соціального захисту населення

Регіональне відділення Дослідницького центру Словацької асоціації зовнішньої політики в м. Пряшів (В. Бенч) та Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді (С. Мітряєва) в рамках реалізації спільного словацько-українського проекту „Відкриваємо двері для нових можливостей співпраці”, який фінансується Норвезьким фінансовим механізмом та Урядом Словацької Республіки, 16-17 червня ц.р. організували в м. Пряшів Міжнародну конференцію на тему: „Добровільництво – шлях до співпраці”.

На конференції обговорювались питання розвитку добровільництва (волонтерства) в Європі, Словаччині та Україні. З конкретними прикладами добровільництва у Пряшівському краї та Закарпатській області у державному та поза-державному секторах учасників конференції ознайомили від словацької сторони: п. М. Бача – представник відділу соціальних справ міської адміністрації м. Пряшів, п. Б.Балажова – координатор добровільників Пряшівського краю, п. Т. Матулайова – завідувач кафедри соціальної роботи Пряшівського університету, п. Ю. Гайдукова, п. А. Мрачкова та ін.

Від української сторони: п. В. Мацола – начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Закарпатської обласної державної адміністрації, п. В. Микулець – заступник начальника цього ж управління, п. О. Чундак – голова сільської ради с. Невицьке Ужгородського району. До складу делегації увійшли також п. М. Третинник – начальник управління праці і соціального захисту населення Ужгородського РДА та п. О. Симочко – представник психоневрологічного інтернату системи праці та соціального захисту населення (м. Мукачево), які взяли участь в дискусії з питань, що були винесені на обговорення конференції.

Представники української делегації також ознайомились з роботою відділу соціальних справ міської адміністрації м. Пряшів та обговорили можливості і наміри подальшого співробітництва в цій сфері між Пряшівським краєм та Закарпатською областю. Делегація нашого краю також відвідала Центр для малозабезпечених верств населення (денний стаціонар для сеньйорів), який функціонує в м. Пряшів.

Проект, в рамках якого відбувалась конференція залучає до співпраці все більше різних категорій громадян і інституцій по обидва боки кордону. В ході конференцій, семінарів, навчань, тренінгів, літніх таборів для молоді словацька сторона передає Україні свій досвід з європейської інтеграції. Наразі, до такої співпраці вже залучені більше 500 учасників з української та словацької сторін.

zakarpatpost.net