Закарпатський фестиваль ковальського мистецтва “Гамора” прагне отримати статус Всеукраїнського

Оргкомітет щорічного фестивалю “Гамора”, який проходить у Лисичеві на Іршавщині, подав заявку на отримання статусу всеукраїнського фесту.
Цими вихідними, 26-27 червня в с. Лисичево вже вп’яте пройде фестиваль етнічної музики та ковальського мистецтва “Гамора-2010”. За словами начальника відділу культури і туризму Іршавської РДА Василя Кузана, зважаючи на популярність, яку набуває щорічно фест, цього разу оргкомітет вирішив “Гамору” дещо реформувати, наситивши додатковими заходами та атракціями для гостей. Родзинками фесту пан Василь назвав виступи рок-гурту з Києва “Тіні в раю” та Заслуженого артиста України Ярослава Музики. Крім того, як повідомила заступниця голови Іршавської РДА Мирослава Кула, на фестивалі проходитиме дегустація меду, бринзи, медовухи. А також гостей свята очікує виставка-ярмарок виробів народних умільців та підйом на полонину Кук.

Все це організатори роблять, аби гості відчули справжній дух цього краю. До речі, за даними Василя Кузана торік лише в один із днів фесту у Лисичеві побувало 6 тис. гостей.

Крім того, вперше в рамках фестивалю в селі відбуватиметься пленер фотохудожників. Участь у ньому вже підтвердили понад 10 членів Закарпатської спілки фотохудожників.

Що стосується власне конкурсу ковалів, то вже відомо, що крім українців, у Лисичево приїдуть майстри з Росії, Білорусії та Угорщини. Ще одним нововведенням стало те, що цього року тему ковалям запропонував оргкомітет фестивалю, а не вони самі. Отже, цього року ковалі на “Гаморі” творитимуть на тему “Свобода з металом”.

Людмила Федоришина, РІО