Закарпаття: Українська Народна Партія вимагає не підвищувати тарифи на маршрутні перевезення в Ужгороді

Не допустити подорожчання проїзду в ужгородських маршрутних таксі до 2.00 гривень та залишити теперішню ціну (1,5 грн.), вимагає Закарпатська обласна організація Української Народної Партії від міської влади та інших контролюючих установ.
Таке рішення було прийняте після чисельних звернень до громадської приймальні УНП, мешканців міста Ужгорода, які інтенсивно користуються послугами маршрутних таксі. Вони просять відстояти їх право на обґрунтовану і справедливу ціну, адже такий приріст ціни руйнує фінансові плани багатьох сімей
.
Приватні перевізники посилаються на підвищення цін на бензин, (хоча абсолютна більшість маршруток працюють на газі) подорожчання запчастин та відсутністю грошей на фонд розвитку, з якого можна було б придбати нові автобуси. Але, елементарні підрахунки показують, що матеріальні витрати на газ майже в рази менші, ніж на бензин. Більше того, маршрути за протяжністю не розмежовані, враховуючи те, що розрахунок цін здійснюється на всю протяжність, а більшість пасажирів проїжджають лише частину шляху. Минулорічне підвищення ціни на проїзд не призвело до покращення якості обслуговування. Тобто, рух маршруток не контрольований, немає конкретного графіку руху, відповідної кількості облаштованих зупинок, маршрутні таксі перевантажені пасажирами, не здійснюється дезінфекція салонів. Закономірність подій вказує на те, що цього не буде зроблено і після чергового підняття тарифу.

За словами Голови Закарпатської обласної організації УНП Івана Габора, “Проблема в тому, що через відсутність касового обліку грошей, квитків нема змоги об’єктивно оцінити рівень збитковості чи навпаки надприбутків перевізників. Позицію виконавчого комітету Ужгородської міської ради потрібно переглянути, незважаючи на тиск деяких перевізників, адже у час економічної нестабільності для пересічного мешканця має вагу кожна копійчина і будь-які значні підвищення тарифів неприйнятні”.

У зверненні представники УНП зауважують, що “у Львові під час чергової самовільної зміни тарифу перевізниками Виконком Львівської міської ради зайняв чітку позицію і використав усі можливості для втримання стабільної ціни. І тільки через півроку враховуючи переконливі аргументи була підвищена ціна на 25 копійок і на даний момент складає 1 гривня 75 копійок, а також існує альтернативний комунальний транспорт з тарифом 1 гривня”. Вони наголошують, що “протяжність одного маршруту в місті Львові в середньому складає  20 кілометрів, що у рази більше ніж в місті Ужгороді”.

“Тим паче, що при порівнянні з більшими обласними центрами України, у нашому найменшому обласному центрі – ціни за проїзд дорівнюють цінам у великих містах, або навіть перевищують їх”, – переконаний Іван Габор.

Як зазначено у зверненні, “якщо ж перевізники будуть враховувати тільки свої інтереси, то вони не досягнуть бажаного рівня прибутків, оскільки, не кожна, навіть працююча людина матиме можливість витрачати на день 4 гривні на маршрутне таксі у дві сторони: на роботу та додому, а ходитиме пішки. Отже, підвищення тарифу на проїзд в маршрутному таксі, враховуючи всі обставини, вважаємо не обґрунтованим”. Тому, для вирішення проблеми представники УНП вимагають: “провести перевірку обґрунтованості розрахунку запланованого тарифу відділом промисловості, транспорту та зв’язку Ужгородського міськвиконкому по базовому автобусу (типу маршрутне таксі). Через прорахунок тарифу із мінімальною рентабельністю для приватних перевізників з проведенням інвентаризації використання виду пального, яке використовуються маршрутним таксі. Запровадити касовий облік прибутків та квитків для об’єктивної оцінки рівня збитковості чи навпаки надприбутків перевізників, а також чітко диференціювати ціни на проїзд відповідно до відстані перевезення та обов’язково встановити графіки руху маршрутного транспорту. Запровадити в місті Ужгороді повноцінний по абсолютній більшості маршрутів альтернативний комунальний вид транспорту”.

Довідково: З 2 лютого 2009 року, у місті Ужгород, проїзд у “маршрутному таксі” коштує 1,5 грн. (проти попереднього  тарифу 1,2 грн.).

Прес-служба ЗОО УНП