На Закарпатті провели V літні спортивні ігри молоді

18-20 червня на тенісних кортах «Іппон» проходили V літні спортивні ігри молоді області з тенісу, в яких взяли участь 7 команд та біля 50 юнаків та дівчат 1992-1996 років народження.

Як бачимо, за останній час після того, як обласну федерацію тенісу очолив Олег Адамчук, у цьому виді спорту відбулися значні зміни на краще. Протягом півтора місяця проведено ряд великих турнірів за участі кращих молодих тенісистів області.
У V літніх спортивних іграх молоді взяла участь перша ракетка області до 14 років серед дівчат Біанка Велеган та перша ракетка області до 16 років серед юнаків Адальберт Немеш, інші ведучі тенісисти краю.

У змаганнях серед дівчат, в яких взяли участь 23 тенісистки, основна боротьба велася між тячівками Велеган, Белоцькою, Цуберою, ужгородками Тулайдан та Андріївою, Гецко, Лабойко з Берегівського р-ну та Русин із Мукачівського р-ну. За винятком Велеган, усі інші були майже рівні за силами, і до фіналу могла вийти будь-котра з них (крім тих, хто по дорозі до фіналу зустрічався з Біанкою Велеган). Тячівська тенісистка сьогодні явно сильніша за інших, але, думається, що це тільки додасть бажання всім іншим, щоб зрівнятися з нею у майстерності. Все-таки Біанка входить до 60 кращих тенісисток Європи у своїй віковій групі. У чвертьфіналі Велеган з рахунком 6/0 перемогла Гецко, Цубера переграла Андріїву – 6/2, Русин – Белоцьку – 6/2, а Тулайдан – Лабойко – 6/0. У півфіналі Велеган легко взяла гору над Цуберою –6/0, а Тулайдан переграла Русин – 6/2. У фіналі Велеган без надзусиль 6/0, 6/0 перемогла ужгородку Юлію Тулайдан. У поєдинку за 3-4 місця мукачівка Марія Русин виборола перемогу у Валерії Цубери – 7/6.

У юнаків до чверть фіналу пробилися тячівці Бердар, Зийнич, Шамко, ужгородці Немеш, Скубенич та Січка, Дорчі, Гирович із Берегівщини. У півфінал вийшли Немеш, Дорчі, Січка та Шомко. За вихід у фінал Немеш 6/3, 6/2 переграв берегівчанина Дорчі, а Січка 6/4 і 6/2 – тячівця Шомка. На жаль, фінальний поєдинок через погодні умови не вдалося провести своєчасно, а чекати Немеш не зміг, бо вже до вечора мав бути в Будапешті, де брав участь у престижному європейському турнірі. Таким чином, переможцем в індивідуальних змаганнях серед юнаків оргкомітет визнав Євгена Січку з Ужгорода. Адальберт Немеш, який входить до першої сотні європейського рейтингу серед однолітків – другий, а Ерік Дорчі – третій.

У парах серед дівчат тячівки Велеган – Цубера впевнено посіли перше місце, перегравши у фіналі 6/2, 6/2 ужгородську пару Тулайдан – Андріїв. Третя сходинка у берегівчанок Лабойко – Гецко, які перемогли іншу тячівську пару – Белоцька – Поп.
У юнаків ужгородська пара Немеш – Скубенич у фіналі 6/3, 6/3 переграла берегівчан Дорчі – Гирович. У поєдинку за третє місце тячівці Бердар – Шомко виграли в ужгородських тенісистів Сочка – Васільєв.

У загальнокомандному заліку перемогла збірна міста Ужгорода – 362 очки. Усього 8 очок переможцю програла збірна команда Тячева – 354. Треті – берегівчани – 244. Досить непогано виступили тенісисти Хустського р-ну – 190 очок. У Мукачева – 89, м.Берегова – 89. Замкнули турнірну таблицю тенісисти Ужгородського р-ну – 74 очки.
На думку головного судді V літніх спортивних ігор молоді Степана Негера рівень змагань доволі високий. За підсумками змагань сформовано збірну команду області для участі у V літніх спортивних іграх молоді України.

“СпортТайм”