Віктор Бойко: Закарпаттю загрожує техногенна катастрофа

Голова Мінприроди України Віктор Бойко заявив, що трьом областям України загрожують техногенні катастрофи. Про це він заявив під час доповіді на засіданні Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє прес-служба міністерства.
У доповіді йшлося про складну екологічну ситуацію, яка склалася у зонах діяльності підприємств гірничої хімії на території Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської областей та шляхи її розв’язання.

До “чорного списку” потрапили: Державне підприємство “Солотвинський солерудник” (Закарпатська обл.), Стебницьке державне гірничо-хімічне підприємство “Полімінерал”, Роздільське державне гірничо-хімічне підприємство “Сірка”, державне госпрозрахункове підприємство “Подорожненський рудник”, Яворівське державне гірничо-хімічне підприємство “Сірка” (Львівська обл.), “Калійний завод” ВАТ “Оріана”, Домбровський кар’єр, рудники “Калуш”, “Голинь” та “Ново-Голинь” (Івано-Франківська обл.).

За словами В.Бойка, у зоні діяльності цих 10 підприємств було виявлено негативні техногенні прояви, пов’язані із забрудненням вод, зміною ландшафту, підвищеним карстоутворенням, та деформаціями гірничих масивів.

“Зараз існує реальна небезпека забруднення вод Тиси, Дністра, Сяну. Може бути зруйнована дамба на Дністрі, постраждати місто Стебник, водоканалізаційні мережі Дрогобича та Трускавця, залізниця Київ-Трускавець. Кожне з підприємств – місце потенційної техногенної катастрофи локального, або й глобального масштабу”, – наголосив В.Бойко.

За словами міністра, докладно вивчено ситуацію на кожному з підприємств і розроблено цілий комплекс заходів. Це консервація небезпечних рудників та шахт, екологічна реабілітація прилеглих територій, монтаж сейсмостанцій для дистанційного контролю за деформаціями гірничого масиву, створення передбачених водним та земельним законодавством України водозахисних смуг навколо озер та ін.

РБК-Україна