Подорож по Закарпаттю з фальшивими грошима

Якщо окремі фальшивомонетники, на зразок усім відомого в радянські часи винахідника Баранова, сушать свої голови над тим, аби несправжні гроші за своїм зовнішнім виглядом буди максимально наближені до справжніх, то спритник з Мукачівщини такими дурницями явно не переймався. Чоловік «наштампував» на кольоровій ксерокопіювальній техніці купу банкнот номіналом двадцять, п’ятдесят, сто, двісті і навіть п’ятсот гривень та спокійнісінько курсував собі по області, розплачуючись підробками, як то кажуть, направо і наліво.  Як розповів пізніше сам фальшивомонетник, деякі номінали купюр він друкував на папері для нотаріальних доручень, де є вже свої голограми. 

Та виготовити фальшивки виявилося легше, ніж їх збути. Спершу зухвалець мав намір вирушити у райцентр Хуст, аби «скинути» свої підробки. Але тут щось не заладилося. Тоді  він  збув  дві фальшивки в одному з магазинів на Іршавщині. Власниця торговельного закладу виявила, що гроші несправжні, не відразу. Але жінка запам’ятала зовнішність  нечесного клієнта і марку авто, яким той приїжджав у село. Згодом подібний покупець «засвітився» у Виноградівському районі.

Тут  він придбав в одного  місцевого господаря ящик полуниць, розплатившись за товар двома «лівими» п’ятдесятками, а в іншого купив два відра грибів, підсунувши сто-і п’ятдесятигривневі фальшивки.  Однак на цьому зловмисник не зупинився, вочевидь, увійшов у кураж.  Тепер він вирушив на Мукачівщину. І знову жертвами шахрая стали простодушні сільські господарі. На узбіччі біля будинку однієї пані спритник придбав за підроблені п’ятдесят гривень  помідори, а  в сусідньому селі таким чином купив домашнє вино.

Потерпілі, зрозумівши, що їх ошукали, звернулися у міліцію. Гроші правоохоронці вилучили і направили на дослідження в НДЕКЦ при ГУМВС, де підтвердили їх «ксерокопіювальне» походження. Тим часом, маючи дані про зовнішність зловмисника і марку його авто,  правоохоронці «вирахували» і затримали зухвальця. Курсуючи по області, він намагався таким чином заплутати сліди, але не взяв до уваги те, що люди досить швидко виявлять несправжність  грошей і звернуться у міліцію.

В основному зловмисник «скидав» підробки людям похилого віку. Шахрай зізнався у причетності до скоєння усіх цих злочинів. Нині він перебуває в ізоляторі тимчасового тримання в Ужгороді. Проти нього порушена кримінальна справа за ст. 199, ч.1 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення з метою збуту національної валюти) яка передбачає позбавлення волі від трьох до семи років

ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області