Закарпаття: Обласна прокуратура розслідує 6 кримінальних справ на правоохоронців-хабарників

Нерідко прокурорам Закарпатської області доводиться розслідувати кримінальні справи, порушені відносно правоохоронців, та посадових осіб контролюючих органів, які вчинили корупційні діяння – одержали хабара. Такі справи оперативно розслідуються досвідченими слідчими прокуратури та направляються на розгляд суду.
Зокрема, як ми вже повідомляли, наприкінці лютого прокуратурою області була порушена кримінальна справа за фактом одержання хабара слідчим міліції у сумі 670 доларів США та 100 Євро, поєднаного із його вимаганням (ст.368 ч.2 ККУкраїни).

Ця справа вже розслідувана слідчим в особливо важливих справах прокуратури області та направлена на розгляд суду.

За інформацією слідчого, який її розслідував, громадянка С. працюючи на посаді слідчого СВ Мукачівського МУ ГУ МВС України в Закарпатській області, умисно, з корисливих мотивів, які полягали у її протиправному збагаченні, 10 лютого у приміщенні свого службового кабінету одержала від гр.. Г. хабар у сумі 670 доларів США та 100 Євро, який вимагала від останнього за необрання стосовно нього, як обвинуваченого у розслідуваній нею кримінальній справі, запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Після чого була затримана працівниками УСБУ в Закарпатській області на місці вчинення злочину.

Вже розслідувана та направлена на розгляд суду і аналогічна кримінальна справа за фактом одержання хабара в сумі 3 тис. грн., поєднаного із його вимаганням відносно начальника ВРЕР Іршавського району ВДАІ ГУМВС України в Закарпатській області.

За словами начальника слідчого відділу прокуратри області Валерія САВКИ, обвинувачений, гр..Х., працюючи на посаді начальника ВРЕР з обслуговування Іршавського району ВДАІ ГУМВС України в Закарпатській області, 20 лютого, у приміщенні свого службового кабінету одержав від гр.. Б. хабар сумою 3 тис. грн., який він вимагав від останнього за прискорене вирішення питання щодо зняття з обліку автомобіля для подальшого укладення на цей транспортний засіб угоди купівлі-продажу. Він одразу був затриманий працівниками УСБУ в Закарпатській області на місці вчинення злочину.

Також на судовому розгляді вже знаходиться розслідувана слідчим відділом прокуратури області справа порушена у березні за фактом одержання хабара начальником управління Держкомзему у Іршавському районі.

Обвинувачений начальник управління Держкомзему, працюючи на такій відповідальній у районі посаді, 16 березня, у приміщенні свого службового кабінету одержав від гр..Ч. хабар у сумі 6500 грн. та 400 доларів США. Такі гроші чиновник зажадав за сприяння у наданні в приватну власність земельної ділянки, розробці та погодженні технічної документації на неї, виготовленні та одержанні державного акту на право власності на цю земельну ділянку на підставну особу Д.

З початку року, тільки слідчим відділом прокуратури Закарпатської області вже розслідувано та направлено до суду 6 кримінальних справ, порушених за фактами хабарництва посадовими особами правоохоронних і контролюючих органів, у тому числі дві – порушені наприкінці минулого року.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області