В Ужгороді перед ЗАГСом з’явився перший в Україні “весільний рушничок”

Символічний весільний рушничок є першим на Україні, і завдяки людям, які брали участь у   виготовленні цього знаку, наше місто стало власником ще одної чудової прикраси на яку будуть ставати тільки щасливі молоді подружжя.
Парад наречених не єдина подія, яка сталась нещодавно в Ужгороді. В цей   день відбулося відкриття   пам’ятного знаку — символічного весільного рушничка, який тепер буде прикрашати доріжку до РАГСу міста Ужгород. На святі побував автор рушничка Василь Роман та меценат Василь Качур.

Рушничок виготовлений технікою художнього лиття, та виконаний в максимально короткі строки. Складається рушник з 3 частин: в центрі зображена подружня пара, молодий оберігає квітку та тримає в руках рушницю, а молода має горщик з квіткою який придає їй молодості, квітчає. По боках зображений орнамент — родинне дерево, яке розвивається зі старого дерева, річка життя, помножене дерево, молоді листочки та коломийки як символ подружнього життя. Ідею орнаменту Василь Роман знайшов в етнографічних джерелах.

На святі також побували декілька учасниць параду наречених. Своїм   виглядом вони тільки підкреслили святковість та символічність події. Вони були першими, хто став на цей весільний рушничок, і навіть встигли загадати бажання.

Символічний весільний рушничок є першим на Україні, і завдяки людям, які брали участь у виготовленні цього знаку, наше місто стало власником ще одної чудової прикраси на яку будуть ставати тільки щасливі молоді подружжя.

Крістіна Балінт, РІО