Ужгород: Закарпатський обласний музей архітектури і побуту відзначив 40-річчя

Музей народної архітектури і побуту має багату й дуже цікаву історію, яка бере витоки з відділу народного зодчества та етнографії.
У п’ятницю, 25 червня ц.р., один із найкращих скансенів в Україні (музей під відкритим небом) відзначив своє 40-річчя. Привітати іменинників з нагоди ювілею музею прийшли керівництво обласної ради і обласної державної адміністрації, численні гості, всі, хто протягом цих років піклувався про збереження національної культурної спадщини нашого краю.

Заступник голови обласної ради Василь Брензович, вітаючи учасників урочистого зібрання, зазначив, що усього кілька днів тому ми відзначили 65-ту річницю створення Закарпатського обласного краєзнавчого музею. На тих урочистостях влучно було сказано, що музей це – обличчя землі і душа народу, який проживає на ній. Що це справді так – підтверджує своєю діяльністю упродовж 40 років наш славний і добрий музей народної архітектури і побуту. Славний, бо він чи не найактивніше уславлює Срібну Землю. Важко назвати число туристів – вітчизняних і зарубіжних, які побували тут за чотири десятиліття і понесли звідси прекрасні, світлі враження, глибоку щиру приязнь до нашого краю. Добрий, бо ознайомившись із експонатами скансену, побувавши в хатинах, у яких жили наші славні, мудрі, працьовиті предки, людина виходить у цей непростий, буденний світ, серцем сповненим почуттям, доброти, благородного умиротворення. Це дуже і дуже добре. Але ми добре знаємо, що такі якості нашому музею випали не як дарунок долі – із небесних висот. Це результат великої, напруженої праці.

Праці творчої, без права на зупинку, приреченої на вічний творчий пошук.

Депутати обласної ради поділяють позицію керівників області. Василь Іванович висловив сподівання, що з часом і фінансові проблеми будуть вирішені позитивно. – Головне, щоб і в скрутний час ми спільно шукали і знаходили вихід із важкого матеріального становища, ішли назустріч труднощам і достойно переборювали їх. У результаті маємо те що маємо – прекрасний музей народної архітектури і побуту, чудовий колектив і, звичайно, мільйони шанувальників, які побували тут протягом 40 літ, підкреслив промовець.

На завершення Василь Брензович вручив почесні грамоти обласної ради працівникам музею. Серед них – головному бухгалтеру Ірині Боров, завідувачу експозиційного відділу Василю Коцану, завідувачу відділу фондів Мар’яні Мегелі, а також колективу Закарпатського музею архітектури і побуту.

Надія Сарана, Закарпатська обласна рада