Закарпатська влада попросила нафтотрейдерів не підвищувати ціни на бензин

Цінова ситуація на ринку нафтопродуктів у Закарпатській області – головне питання, що обговорювали на зустрічі заступник голови облдержадміністрації Іван Качур та основні нафтотрейдери краю.
У заході також взяли участь керівники профільних управлінь та структурних підрозділів облдержадміністрації, служб області.

Передусім Іван Іванович нагадав присутнім про результати нещодавньої селекторної наради під головуванням Міністра економіки України Василя Цушка. На нараді, за словами заступника голови облдержадміністрації, було поставлено завдання врегулювати ціни на нафтопродукти в нашій області.

Нині є тенденція до зменшення цін, але вона має бути стабільною, – наголосив Іван Качур, звертаючись до основних нафтотрейдерів краю. –   Ми в жодному разі не хочемо, щоб ви втратили рентабельність. Проте ціни на нафтопродукти в області не   мають перевищувати   середньоукраїнські.
Адже вартість продуктів харчування неабияк залежать від транспортних витрат, – підкреслив заступник голови облдержадміністрації. За його словами, незважаючи на те, що в області немає нафтопереробних заводів, регулювати ціну закарпатські нафтотрейдери можуть.

– Наш край – транзитний, – каже Іван Качур. – Є прохання: при встановленні рівня цін на нафтопродукти враховувати й   обсяги реалізації цієї продукції.

Також він закликав закарпатських нафтотрейдерів слідкувати не лише за вартістю, а й контролювати якість нафтопродуктів.

Як поінформувала начальник Державної інспекції з контролю за цінами в області Любов Стебницька, в краї 20 червня рівень цін на нафтопродукти перевищив середньоукраїнський. Нині рівень цін проти 20 червня знижено. Так, на сьогодні середня вартість, зокрема, дизпалива знизилася на 13 копійок, А-76,80 – на 9 копійок, А-95 – на 16 копійок.

– Однак це не дає підстав для заспокоєння, адже в інших областях вартість нафтопродуктів також знижується, – каже Любов Анатоліївна. Також вона повідомила приступнім, що моніторинг цін здійснюється по 7 суб’єктах господарювання та охоплює 154 АЗС.

Збільшити кількість АЗС у моніторингу, відкоригувати його методику – одні з головних пропозицій, висловлені нафтотрейдерами області.

Загалом зустріч засвідчила, що сторони готові до співпраці та діалогу.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА