Гадюки в центрі Ужгорода були завжди?

Кубло гадюк оселилися в Ужгороді поблизу Театральної площі. Поруч з новою домівкою гадюк щодня проходить чимала кількість ужгородців, працює три тераси. Будівельники, які працюють поруч перші виявили отруйну знахідку. Але найстрашніше інше.
За словами Софії Степанівни, власниці одного з кафе-тераси, яке розташоване на набережній, про зміїний притон довідалася кілька днів тому. Разом з іншими мешканцями вони викликали МНС. Вчора за словами Софії Степанівни, рятувальники були на місці, однак нічого зробити не змогли. Жінка переповідаючи розмову зсказала, що за словами МНСників посади змієлова в управлінні вже близько двох років немає. Однак пообіцяли, що передадуть інформацію про цей факт санітарним службам, які займатимуться ліквідацією гадюк.

За словами Софії Степанівни, за всю історію свого кафе вона ніколи не бачила змій в тій частині міста. Однак вона переконана, що гадюки завжди жили в зарослях дикого винограду, який ріс донедавна на Театральній площі поблизу екрану, де наразі тривають ремонтні роботи.

Довідка:

Змії збираються на добре прогріваються місцях – болотяних купинах, пнях і галявинах, де приймають сонячні ванни. Багато в чому їх агресивність залежить від ступеня його розігріву. Чим тепліше погода, тим активніше стає змія.
Гадюка – отруйна. Довжина тіла гадюки з хвостом – максимум 70 см. Напевно, багато хто знає, що ця отруйна змія на відміну від безневинного вужа не має позаду голови жовтих плям, які називають «вушками».
Гадюка обережна і в принципі не любить занепокоєння.
У неї дуже слабкий зір – бачить у межах 1,5-2-х метрів, але зображення не чітке, розмите. Запахи не відчуває, тому що не має органу нюху. Гадюка орієнтується тільки на смак повітря, для чого часто, як і багато рептилії, висовує язик.
Гадюка абсолютно глуха, але реагує на будь-які коливання грунту всією поверхнею тіла.
Протягом життя змія дотримується одних місць і переміщається в межах 60-100 метрів.
Гадюки не довгожителі – їх максимальний вік – 7-8 років. Вона, як і всі змії, а також черепахи й крокодили, є холоднокровним твариною, і підвищує свою температуру гріючись на сонці.

Людмила Федоришина (фото автора), Rionews