Ужгородська ДПІ рапортує про 17,6, млн грн. податкових надходжень з початку року

Начальник Ужгородської ДПІ Марія Бадида на керівних посадах податкової служби з 1990 року і переконана твердо: без сплати податків держава функціонувати не може. Про роль податкової служби у суспільстві та її місце в житті Ужгорода вона розповіла напередодні професійного свята податківців на зустрічі з представниками мас-медіа у прес-центрі «Нове Закарпаття».

Не всі нині знають, що податкова служба була створена у складі Міністерства фінансів у 1990 році, а в 1996-му — її вивели з цього підпорядкування і зробили самостійним органом виконавчої влади, а цей же час зі складу МВС виведені ОБХСС, а в податковій з’явилася невелика кількість міліціонерів. У 2003 році, коли Марія Петрівна очолила ДПІ м. Ужгорода, на обліку було всього тільки 4 тисячі фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, на сьогодні таких 13 тисяч.

Марія Петрівна вважає, що Податковий кодекс, який мають прийняти наступного місяця й до якого чимало зауважень, зокрема, через суттєво розширені повноваження податківців, не повинен робити ці повноваження надмірними, але й не можна їх недодати, адже до 40 відсотків підприємництва перебуває в тіні, багато видів діяльності складно проконтролювати. Єдиний податок, який ужгородські підприємці сплачують у розмірі 200 гривень (44 % надходить до міського бюджету, ін.спрямовується до фондів) за новим кодексом передбачається змінити таким чином, що крім власне його сплати платникові єдиного податку необхідно буде такі ж відрахування вносити до Пенсійного фонду. Питання викликало багато дискусій, зокрема розглядається можливість звільнення від сплати єдиного податку дрібних підприємців.

Відповідно до внесених до Податкового кодексу змін, податківці матимуть ширші можливості перевірити переміщення коштів за банківськими рахунками, але поширення інформації інспектором каратиметься Кримінальним кодексом.

Стосовно очікуваного податку на нерухомість, що мав наповнювати місцеві бюджети (передбачалося надходження 7 млн. в м. Ужгород), то його з Податкового кодексу остаточно вилучено, тобто багаті на законодавчому рівні звільнили себе від сплати цього податку, що не може не викликати обгрунтованого обурення.

Начальник ДПІ м. Ужгорода поінформувала про стан надходжень податків усіх суб’єктів підприємництва до місцевого бюджету. Отримано 17 млн. 609 тис. грн. податкових надходжень від усіх суб’єктів підприємництва, що становить 101, 5 % до факту минулого року. В останні два дні червня надходження до міського бюджету становили по 2, 5 та 2 млн. грн. Виконання у червні очікується на 110 %, порівняно з минулим роком на 109 %. Очікується перекрити відставання з надходженнями за попередні 5 місяців, що становило 1 млн. 300 тис. грн. За перше півріччя до місцевого бюджету податківці направили 75 млн. гривень.

Європейський медіа-центр