Закарпаття: В українсько-польському семінарі на Ужгородщині взяли участь представники 3-х областей України

У Закарпатській області на базі Ужгородської районної ради відбувся триденний семінар в рамках проекту “Українське самоврядування на шляху до Європейської інтеграції та польський досвід”. У його роботі взяли участь представники 3-х областей України – Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської. Закарпаття представляли голова Великоберезнянської районної ради Василь Канюк, голова Ужгородської районної ради Михайло Фединець та його заступник Степан Мацко, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Йосип Мадяр, начальники відділів виконавчого апарату райради – Ярослав Геренда, Вікторія Хома, Тетяна Сливич, Людмила Бібен та інші посадові особи місцевого самоврядування району.
Перед учасниками семінару виступили координатори проекту, польські експерти Павел Прокоп та Кшиштоф Журавський. Програма була творчою, насиченою.

Про розвиток українсько-польського партнерства – у розмові Галини Барканової із заступником голови Ужгородської райради Степаном Мацком.

– Що передувало проведенню цього поважного форуму?

– Перш за все, ініціатива голови районної ради – Михайла Фединця. Завдяки тісній співпраці районної ради з Агентством регіонального розвитку Закарпаття, де директор – Валерій Грищенко, в районі вже реалізується проект „Чиста вода” в рамках Програми добросусідства „Угорщина-Словаччина-Україна”.

Проведенню семінару передувала поїздка голови райради до Польщі для участі в „Європейському форумі”, де, серед інших, польські колеги розповіли про напрацьований ними досвід щодо запровадження європейських стандартів у діяльності органів місцевого самоврядування. Аналогічний захід відтак відбувся в м.Києві. Тут за ініціативи польської сторони було запропоновано спільно з Львівським державним Центром науково-технічної і економічної інформації реалізувати проект „Українське самоврядування на шляху до європейської інтеграції та польський досвід”.

– Чим цікавий цей проект?

– Проект реалізовуватиметься у два етапи.

Перший – проведення навчальних семінарів у Львові, Ужгороді та Одесі для керівників середньої ланки й провідних фахівців органів місцевого самоврядування 10 областей.

Другий етап – підготовка презентаційного опису регіонів (міста), який включає інвестиційні пропозиції та можливі варіанти міжнародної співпраці. На основі запропонованих описів буде сформована делегація від України для участі у Форумі регіонів, який проходитиме у рамках Економічного форуму в Криниці (Польща). Для членів делегації буде запропонована програма з 8 по 14 вересня 2010 року, яка передбачає участь у всіх заходах Форуму регіонів та Економічного форуму, а також зустрічі з адміністраціями кількох польських міст і, звісно, візит до Кракова.

– Які питання розглядались на семінарі?

– Повинен сказати, що Михайло Фединець відкрив семінар короткою промовою, насамперед привітавши польських колег на Закарпатті, та наголосив на важливості проведення таких форумів щодо вивчення досвіду розвитку місцевого самоврядування сусідніх держав- членів Євросоюзу.

Навчання проходило за такими темами; „Управління якістю за нормою ISO, учасницьке управління, обслуговування клієнта”, „Управління комунальним майном та місцеві фінанси”, „Місцеве партнерство та проектне партнерство”. Теми – цікаві, актуальні, викликали жвавий інтерес в учасників. А теми: „Самоврядування як власник комунального майна”, „Поділ повноважень поміж різними рівнями самоврядування та держадміністрації”, „Місцеві фінанси. Закон про публічні фінанси”, „Планування витрат із самоврядного бюджету”, „Суть місцевого партнерства” викликали бажання ще й подискутувати.

Підсумовуючи роботу семінару, Михайло Фединець щиро подякував польським експертам Павелу Прокопу та Кшиштофу Журавському за цікаву і змістовну інформацію та висловив сподівання, що такий обмін думками та досвідом роботи місцевого самоврядування, безумовно, дасть позитивний результат для всіх учасників проекту.

– Як, на вашу думку, впровадження таких проектів прискорить зближення України з Європою та вступ її до ЄС ?

– Безумовно. За умови позитивних змін в Україні, а на цьому шляху велике значення має запровадження європейських стандартів у діяльності органів місцевого самоврядування. Ми задоволені, що районна рада поетапно робить у цьому напрямку послідовні кроки.

Підготувала Анна Романенчук, Закарпатська обласна рада