Буковинці, постраждалі від паводку, отримали 60 тонн продуктів харчування та мінеральної води із Закарпаття

20 тонн продуктів харчування та 40 тонн мінеральної води доставили закарпатські представники Єдиного Центру до населених пунктів Чернівецької області, що опинилися в епіцентрі стихійного лиха наприкінці червня нинішнього року.
Природні катаклізми нинішнього літа завдали чимало збитків кільком регіонам України. Серед них і Чернівеччина. За чотири дні наприкінці червня тут випала тримісячна норма опадів. Інтенсивні дощі та зливи, в свою чергу, призвели до підвищення рівня води в місцевих річках і вони вийшли з берегів. У водяній пастці миттєво опинилися сотні населених пунктів – стихія руйнувала мости, дороги, затоплювала будинки, двори, городи і сільськогосподарські угіддя.

Наслідки негоди до цього часу можна спостерігати в багатьох буковинських селах – тут все ще залишаються підтопленими поля і приватні земельні ділянки. Услід за паводком прийшла ще одна біда – дощі спровокували зсуви грунтів і немало садиб опинилися під загрозою знищення. Одним словом, збитки величезні й впоратися з наслідками стихії жителям області самотужки дуже складно.

Одними з перших руку допомоги сусідам подали закарпатці. За ініціативи та сприяння Віктора Балоги до Чернівців із Закарпаття днями доставлено гуманітарний вантаж. Тут найнеобхідніше – продукти харчування та мінеральна вода.

За словами керівника секретаріату Чернівецької обласної організації Михайла Сеничака, в результаті паводку підтоплені криниці й місцеві мешканці в багатьох населених пунктах залишилися без якісної питної води. Нині на багатьох адміністративних спорудах у постраждалих містах і селах можна побачити листівки із застереженням санітарно-епідеміологічної служби про загрозу спалаху небезпечних кишкових інфекцій саме через забруднення води. Тому рішення привести на Буковину закарпатську мінеральну воду виявилося вкрай доречним і було з радістю сприйнято у підтопленому регіоні.

Загалом, як зазначив керівник секретаріату обласної організації Володимир Шкріба, до Чернівців доставлено 40 тонн «мінералки» та 20 тонн продуктів харчування. Це найнеобхідніше, що може знадобитися людям, які через паводок втратили значну частину врожаю, – мука, цукор, макарони, гречка, рис.

Закарпатські представники Єдиного Центру, що супроводжували гуманітарний вантаж, допомогли місцевих колегам доставити його в постраждалі населені пункти та роздати потерпілим мешканцям. Скрізь жителі зустрічали звістку про підтримку із Закарпаття зі словам щирої подяки. Багато літніх людей, багатодітних матерів, у котрих на затоплених городах пропав увесь врожай, і які у ці дні думають лише про одне – як жити далі і чим годувати родини, – плакали, отримуючи продукти харчування.

– Я за все життя не пам’ятаю такої води, – каже 65-річна жителька села Мала Буда Наталія Марущак. – Навіть тепер згадувати страшно: одразу затопило подвір’я і хату. Дякуємо, що не забули про нас і допомогли.

Найбільшої біди цього разу наробили малі річки й захаращені потічки в межах населених пунктів. Саме через них завдано найбільших збитків. У Валентина Радового, який мешкає в Герцаївському районі недалеко від такого потічка, вода зруйнувала огорожу, кілька господарських будівель, до того ж загинула вся свійська птиця. «Спасибі, хлопці!” – вимовляє господар, беруючи пакет з продуктами, і на очах вже немолодого чоловіка з’являються сльози.

– Ви навіть не уявляєте, як вчасно приїхали, – каже єдиноцентристам Великобудський сільський голова Марина Вакарашу, (на території цієї сільської ради від великої води постраждали три села). – Людям дуже важливо знати, що про них не забули, не залишили наодинці з бідою. І ця допомога неоціненна. Від усієї громади дякую Віктору Івановичу і Єдиного Центру за підтримку. Шкода, що інші партії та політичні сили, що зовсім недавно активно завіряли в своїй любові до народу, не поспішають допомагати.

– Закарпатці самі кілька разів пережили паводок. І вони добре знають, що таке водяна стихія, яка за лічені хвилини може забрати усе нажите роками, – наголошує Володимир Шріба. – Тому враховуючи масштаби катастрофи на Буковині, лідер Єдиного Центру прийняв рішення терміновано направити допомогу до Чернівецької області.

Гуманітарний вантаж розподілили між 40 населеними пунктами чотирьох районів – Кіцманського, Заставнівського, Герцаївського і Глибочицького. Усього було охоплено 2 тисячі найбільш постраждалих дворогоспдодарств. Кожна родина отримала по 10 кг продуктів харчування та 2 блоки мінеральної води.

– Для мешканців села, які вже 12 днів знаходяться у водяному полоні, (а у нас цілодобову працюють п’ять насосних станцій, намагаючись покращити ситуацію), куди підвозять питну воду, і де все ще залишається небезпека нових підтоплень, це дуже суттєва допомога, на яку ми навіть не очікували, – зазнається сільський голова с. Лужани Наталія Катрюк.- Тож щиро дякуємо усім добрим людям, які про нас згадали у такий важкий час. Дай Бог вам здоров’я кожному. І нехай ваш рідний край завжди обходять стихії.

Прес-служба ЗОО Єдиний Центр