На Закарпатті затримали двох торговців амфетаміном

…Після оборудки молодики вже хотіли розходитися, коли їх несподівано оточило кілька дужих людей. Представившись працівниками УБОЗу, правоохоронці попросили їх добровільно видати гроші та наркотичний препарат амфетамін, котрий тільки-що придбав приїжджий “візитер”.
Хоч-не-хоч, довелося усім зловмисникам добровільно діставати з кишень дурман-зілля та отримані за нього 1800 гривень. Про втечу годі було й думати. Всі відходи надійно перекрили бійці спецпідрозділу “Сокіл”, котрі після передачі грошей появилися наче з-під землі. Зрештою, ця операція стала логічним завершенням проведеної копіткої роботи працівниками УБОЗу по знешкодженню організованої злочинної групи.

Оперативна інформація про кількох молодиків, котрі в Ужгороді мають намір знайти покупця на придбання наркотичного препарату, надійшла до працівників управління боротьби з організованою злочинністю ГУМВС. Начальник УБОЗу полковник міліції Іван Немеш доручив підлеглим перевірити цей факт. Після проведених оперативних заходів інформація отримала своє підтвердження. У ході відпрацювання в поле зору потрапив житель райцентру Берегово 34-річний Роман та ужгородець 29-річний Сергій. У цих осіб невідомо звідки з’явився наркотичний препарат амфетамін, на котрий вони, як вже знає читач, наполегливо шукали покупця. Звісно, оперативники вирішили детально прослідкувати за цими типами. Як з’ясувалося пізніше, заняття наркотою виявилося не єдиним у цих молодиків. Маючи вільний час зухвальці скоювали квартирні крадіжки. Можна лише уявити, коли господарі, повернувшись додому з роботи, виявляли зникнення цінних речей: DVD-програвачі, телевізійні тюнери, дорогі мобільні телефони, килими, фотоапарати та інше. Зникали, звісно, й гроші. Заяви одна за одною надходили в міліцію, але вирахувати зловмисників виявилося справою не з легких. Після крадіжки, ті, мов крізь землю провалилися. Однак, зловмисники, котрі рахували себе просто невловимими навіть не підозрювали, що вже знаходяться на гачку в працівників УБОЗу, котрі документували їх діяння…

Дізнавшись про чергову реалізацію дурман-зілля, оперативники вирішили затримали наркоторговців «на гарячому». Іван Немеш та його заступник Василь Рябінчак детально розробили план затримання зухвальців. Для затримання вирішили затримати й бійців “Сокола”. Оборудка була призначена поблизу одного з відомих готелів. Клієнт прийшов у точно обумовлений час. Там на них чекала пастка.

Зрозумівши, що про них все знають Роман з Сергієм зізналися у скоєному. Згодом “засвітився” й третій їх спільник. Розуміючи, що мовчати немає сенсу, затримані стали давати покази…

Роман повернувся з місць ув’язнення у березні цього року. Та поривати з криміналом не збирав. Цей чоловік мав за плечима солідні тюремні “університети”, відсидівши за скоєння грабежів та крадіжок на “зоні” загалом 15 років. Роботу шукати не поспішав. Натомість став обдумувати, як йому можна швидко й легко розбагатіти. Своїми планами поділився зі знайомими ужгородцями, котрі погодилися “ходити” з ним на “справу”. Молодики стали “гастролювати” по області. Видивлялися перші поверхи, де господарі залишали відчинені кватирки. Вирахувавши, коли нікого не буде вдома, Роман забирався у помешкання, а двоє його спільників стояли на “шухері”. Візитер швидко брав все цінне, що потрапляло під руку й швидко покидав приміщення. Частину краденого зловмисники збували на ринках випадковим покупцям, здавали в ломбарди, реалізовували таксистам. Дещо залишали собі. Згодом Роман зізнався, що на його рахунку й 5 грабежів на Львівщині, де він у глухих вуличках зі спільниками вичікував свою жертву й відбирав “мобілки”, гроші.

Як повідомили працівники УБОЗу в активі цього злочинного угруповання є майже два десятки злочинів. За цими фактами порушено кримінальну справу. Наразі даний час оперативники перевіряють затриманих на причетність до інших аналогічних злочинів. Розпочато слідство, котре повинно встановити всі масштаби злодіянь цієї групи.

Іван Ладжун, ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області