На Закарпаті 19 підприємств повністю погасили заборгованість із виплат зарплати

У вівторок, 13 липня, в Ужгороді відбулося засідання комісії з питань санації та банкрутства при Закарпатській обласній державній адміністрації.  Також у засіданні взяли участь керівники відповідних управлінь та структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних служб, арбітражні керуючі підприємств та інші.
Стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, щодо яких порушені провадження у справах про банкрутство, – єдине питання порядку денного, яке розглянули члени комісії.

Як поінформувала присутніх заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення – начальник управління праці та зайнятості населення Людмила Ляпіна, 19 економічно активних підприємств краю повністю погасили заборгованість із виплат зарплатні, натомість борг зріс на підприємствах-банкрутах.

Так, на 1 липня в області було 16 підприємств-банкрутів, заборгованість із виплат заробітної плати на яких становила 7303,8 тис.грн. У порівнянні з минулим місяцем вона зросла на 1176,1 тис.грн. Найбільше боргує ТОВ «Закарпатполіметали» – 4852,5 тис.грн. Нелегка ситуація і на агропромисловому комбінаті «Ужгородський», «Радгосп-завод «Мукачівський» тощо.

Зменшило заборгованість, зокрема, АТ АФ «Яворник».
Відтак члени комісії заслухали арбітражних керуючих підприємств-банкрутів. Андрій Ракушинець доповідав про ситуацію, зокрема, на АПК «Ужгородський». Тут борги планують погасити до кінця цього року. Михайло Дідич говорив про Тячівський комбінат хлібопродуктів. За словами Михайла Андрійовича, цим підприємством зацікавилися румунські інвестори. Відтак питання із заборгованістю передбачається вирішити вже за місяць.

Як поінформувала членів комісії арбітражний керуючий Ольга Руденко, підприємства-банкрути, що на Великоберезнянщині, боргують лише Пенсійному Фонду України. За словами Ольги Василівни, зокрема, ТзОВ «Промінь» заборгував 23,5 тисячі гривень. Нині у підприємства є інвестор, який повністю погасить борг.

Найбільше члени комісії хотіли заслухати арбітражного керуючого ТОВ «Закарпатполіметали». У зв’язку з тим, що він, незважаючи на запрошення, не з’явився на засідання комісії, присутні поставили питання руба: внесли у протокол пропозицію замінити нинішнього арбітражного керуючого ТОВ «Закарпатполіметали». Також учасники засідання мають намір направити листа обласній прокуратурі з проханням отримати звіт про роботу цього арбітражного керуючого.

Наступне засідання комісії планують провести за участі керівників підприємств-банкрутів.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації