На Закарпатті з візитом перебував Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет

У ході візиту Патріарх звершив чин освячення храму Успіня Пресвятої Богоматері в Мукачеві, Свято-Троїцької церкви Української православної церкви Київського патріархату, а також зустрівся з представниками Ужгородської міської ради та журналістами краю.
На знак вдячності патріарх Філарет вручив заступнику Ужгородського міського голови Володимиру Химинцю Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого (ІІІ ст.) та міському голові Сергію Ратушняку, який не зміг бути присутнім на зустрічі, Орден Святого Юрія Переможця.

Журналістів цікавило ставлення Патріарха щодо можливості становлення Єдиної Помістної Православної Церкви. Відповідаючи на запитання Філарет зазначив, що він впевнений, що український народ хоче мати Єдину Помістну Православну Церкву, оскільки в нього була можливість побачити це, проїхавши всю Україну і всюди він зустрічав схвалення. Однак міліцейський супровід засвідчив, що не все так гладко.

Патріарх підкреслив, що в державі проживає велика кількість православних етнічних росіян, тож воля кожного віруючого має бути врахована.

У свою чергу заступник міського голови Володимир Химинець запевнив присутніх, що міська влада й надалі сприятиме рівноправній діялності та допомагатиме усім конфесіям в Ужгороді.