Ромську громаду Мукачева презентує “Романо-Амаліне”

Багато мешканців ромської громади Мукачева задають нам запитання, що уявляє собою наша громада? Зрештою, не тільки вони, адже наш осередок створено зовсім недавно. Але за короткий час «Романа-Амаліне» голосно заявила про себе насамперед у самому ромському поселенні.
З нашої ініціативи, яку з ентузіазмом підтримала міська влада, було організовано санітарне прибирання нашого поселення. А воно, чого гріха таїти, останнім часом перетворилося на величезне сміттєзвалище. Спільними з фірмою «АВЕ Мукачево» зусиллями нам вдалося в міру можливостей прибрати значну територію поселення.

Більше того, за сприяння «АВЕ Мукачево» повністю укомплектовано сміттєвими бачками вулицю Проектну. На цьому зупинятися не збираємось, будемо залучати все населення до благоустрою і санітарної очистки території поселення.

Наша громада – це люди, які мають стрімке бажання щось міняти на краще, працювати для людей, які прагнуть змін у своєму житті. Це, зокрема, голова Громади Калман Лакатош, члени ради Андрій Горват, Андрій Лакатош та голова спортивного клубу «Романо-Джівіне» Калман Олах. Хочеться сказати окремо про наш спортклуб.

Цими днями зусиллями його керівництва було влаштовано футбольну зустріч між командами нашого та Свалявського ромських поселень. Цей непересічний матч, за яким спостерігало понад півтисячі вболівальників, завершився переконливою перемогою мукачівців – 5:0. Окрім того спортклуб активно культивує серед наших підлітків заняття й іншими видами спорту. Так, зокрема, здобули свої перші перемоги на боксерському рингу 10-річний Давід Лакатош, 15-річний Артур Горват, 13-річний Йосиф Фека, 11-річний Альберт Горват та інші.

А у травні «Романо-Амаліне» спільно з лікарями Центральної районної лікарні влаштували школу волонтерів, у якій навчання проходять двадцять курсантів. Вони опановують навички надання першої медичної допомоги при алергійних та сердечних захворюваннях, вимірювання кров’яного тиску, зокрема. в людей похилого віку. У майбутньому плануємо, що кожен волонтер буде закріплений за кількома старшими людьми. Це буде значна допомога нашим медикам.

Ми пишаємось тим, що є організацією, яка дає можливості відкривати все більше і більше талантів та здібностей нашого народу. Спасибі усім, хто допомагає нам відновлювати і будувати ромську культуру і спорт, національну самосвідомість.

Андрій ЛАКАТОШ, громадський кореспондент “Мукачівської Ратуші”