Закарпаття: На Рахівщині проти сільради за стихійне сміттєзвалище порушено кримінальну справу

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, спільно з працівниками прокуратури Рахівського району, була проведена перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства України у сфері поводження з відходами на території Рахівського району Закарпатської області.
Під час перевірки на території Верхньоводянської сільської ради було виявлено стихійне сміттєзвалище, яке розташоване за межами населеного пункту, в урочищі “Хутар”, в прибережній захисній смузі річки Апшиця (притока р. Тиси) та межує з автомобільною дорогою Верхнє Водяне – Середнє Водяне. Засмічення земельної ділянки відбулося як побутовими так і промисловими відходами, а саме відходами деревообробки (тирса). Згідно проведеного опитування засмічення здійснювалось населенням протягом трьох останніх років.

На підставі акту перевірки, акту обстеження засміченої (забрудненої) земельної ділянки та згідно затвердженої наказом Мінприроди України Методики, державними інспекторами проведено розрахунок визначення розмірів шкоди, зумовленої засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства на території Верхньоводянської сільської ради в урочищі “Хутар” Рахівського району.   Згідно з розрахунком розмір шкоди, зумовленої засміченням земельної ділянки побутовими та промисловими відходами, становить 145,703 тисяч гривень.

Матеріали перевірки та розрахунок розміру шкоди було передано до прокуратури Рахівського району для вжиття заходів впливу.

Прокуратурою Рахівського району порушена кримінальна справа відносно службових осіб Верхньоводянської сільської ради за ознаками ст.364 ч.2 КК України, а саме за протиправні дії, що призвели до засмічення земельної ділянки промисловими та побутовими відходами.

В ході державного контролю за додержанням вимог природоохоронного законодавства в частині поводження з відходами Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області протягом 1 півріччя 2010 року проведено 196 перевірок. За виявлені порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 280 посадових осіб та громадянин на загальну суму штрафів 68,408 тис. грн., з них стягнуто 62,118 тис. грн. В сфері поводження з промисловими відходами перевірено 123 суб”єкти господарювання, до адміністративної відповідальності притягнуто 108 посадових осіб на загальну суму штрафів 30,073 тис. грн., з них стягнуто 26,333 тис. гривень. В сфері поводження з побутовими відходами проведено 73 планові та позапланові перевірки, до адміністративної відповідальності притягнуто 172 посадові особи та громадянина на загальну суму штрафів 38,335 тис. грн., з них стягнуто 35,785 тис. грн..

Протягом січня-червня поточного року Інспекцією в 15 випадках були проведені розрахунки визначення розмірів шкоди, зумовленої засміченням земельних ділянок побутовими та промисловими відходами. Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому середовищу становить 10760,892 тис. грн. (перелік додається), з них п”яти суб”єктам господарювання Інспекцією були виставлені претензій та позови на загальну суму 223,136 тис. гривень. А саме ДП “Івано-Франківське ЛПК”МО України на суму 174,334 тис. грн., ТОВ “Поліліс” – 0,564 тис. грн.. (відшкодовано), Середнянська селищна рада Ужгородського р-ну – 43,380 тис. грн., ПП Маргіта В.І. – 0,602 тис. грн. (відшкодовано), ТОВ “Фарт” – 4,268 тис. гривень.

Державна екологічна інспекція в Закарпатській області