На Закарпатті підприємців підловлюють на обліку готівкової виручки

Державна податкова адміністрація у Закарпатській області повідомляє, що з метою викриття схем мінімізації сплати податків, встановлення реальних обсягів виручки від реалізації продукції та отриманих доходів, на даний час проводяться перевірки суб’єктів господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі.
Особлива увага приділяється категорії суб’єктів господарювання, які займаються діяльністю з високим ступенем ризику за ризико-орієнтованою системою (зокрема, торгівля товарами із значною вартістю, а саме: торгівля побутовою технікою, меблями, ювелірними виробами, годинниками тощо).Крім цього, в межах проведення перевірки з метою розширення бази оподаткування, підрозділами контролю за суб”єктами господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі, систематично проводяться спостереження (хронометражі) щодо повноти проведення виручки через реєстратори розрахункових операцій суб”єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та ресторанного бізнесу.Даний напрямок роботи визначений державною податковою службою як пріоритетний. З цією метою проводиться відбір суб”єктів господарювання з високим рівнем ризику. За результатами проведеного відбору на торгових об”єктах суб”єктів господарювання проводиться хронометраж (спостереження) не менше 10 днів (з урахуванням режиму роботи таких господарських об”єктів).Так, до прикладу, було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням готівкових розрахунків приватного підприємця, що здійснює діяльність в сфері роздрібної торгівлі на прикордонній території у Берегівському районі. За порушення норм законодавства, що впливають на розмір об”єктів оподаткування та нарахування і сплату ним податків до підприємця застосовано штрафних (фінансових) санкцій на суму 55 тис.грн. Після чого проведеним хронометражом одного з торгових об”єктів підприємця встановлено збільшення виторгу на даному торговому об”єкті близько в 10 разів, що значною мірою вплине на ріст надходжень до бюджету від діяльності суб”єкта господарювання.У червні 2010 року підрозділами контролю за суб”єктами господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі проведено хронометражі з метою визначення повноти проведення виручки через реєстратори розрахункових операцій двох підприємств. Так, зокрема за результатами проведення хронометражу одного з СГД, що здійснює діяльність в сфері громадського харчування, встановлено ріст виторгу даного суб”єкта господарювання більше ніж у два рази, що прогнозовано збільшить відрахування підприємства до бюджету близько на 30тис.грн. в рік.

ДПА у Закарпатській області нагадує, що за  непроведення готівкових операцій  через реєстратор розрахункових операцій застосовується  фінансова санкція у п”ятикратному розмірі  вартості проданих товарів.

Управління податкового контролю ДПА в Закарпатській області