19 липня на Закарпаття прибуває чудотворна Ікона Розп’яття Ісуса Христа з Глинян

У понеділок, 19 липня, до Мукачева прибуде чудотворна Ікона Розп’яття Ісуса Христа з Глинян.
О 18.00 відбудеться святкова процесія-зустріч Чудотворної ікони біля церкви Зіслання Святого Духа (район Доси). Святиня перебуватиме у Мукачеві з 19 до 22 липня. Кожен віруючий буде мати змогу прийти помолитися до ікони щодня 7.30 до 21.00.

19 липня
18.00 – Зустріч чудотворної ікони, Служба Божа, молитви за зцілення, благословення, нічні чування.

20  липня
8.00,18.00 – Служба Божа, молитви за зцілення, благословення.

21 липня
9.00,18.00 – Служба Божа, молитви за зцілення, благословення.

22 липня
9.00 – Служба Божа, молитви за зцілення, благословення.

Містечко Глиняни називають Галицьким Люрдом. Запрестольна ікона Розп’яття Ісуса Христа зберігалася у дерев’яній церкві ( ХV ст.) Успення Пресвятої Богородиці. Час та умови вплинули на образ. Він весь потемнів, але продовжував висіти у вівтарній частині старої церкви. Ніхто не планував його відновлювати чи реставрувати, оскільки фарби потріскали та в багатьох місцях виприснули. Якби хтось до нього доторкнувся рукою, вони б обсипалися.

Але на самий Святвечір, 6 січня 1936 року, близько 5 години вечора три дівчинки, бавлячись поблизу Успенсько церкви, крізь вікно у вівтарній частині храму побачили яскраве світло. Вони почали зазирати через дверні шпарки. Пізніше одна з них, а також паламар, який мав ключ , та інші очевидці ствердять, що це світився старий, почорнілий від часу образ Розп’яття. Світло його було то сильніше, то слабше, начебто на нафтовій лампі хтось то скручував, то підкручував гніт.

Так було засвідчено чудесне самовідновлення образу. Із зовсім темного за три тижні світіння він самореставрувався, самоозолотився, став ніби щойно написаний. Вістка про це різдвяне диво облетіла усі усюди. Біля цього розп’яття лише в 1936-1939 роках було зафіксовано біля трьох тисяч чудесних оздоровлень.

Багато прочан, котрі десятиріччя приїздять до оновленого глинянського образу Розп’яття Господа нашого Ісуса Христа, отримують благодать зцілення.

Мукачівська греко-католицька єпархія