Закарпаття: Моніторинг консульств країн-членів ЄС у регіоні триватиме до кінця липня

Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді інформує громадськість краю про те, що в рамках Консорціуму експертних організацій і аналітичних центрів України “Європа без бар’єрів” в м. Києві та 6 областях України одномоментно розпочався новий етап моніторингу консульств країн-членів ЄС, який травитиме до кінця липня цього року.
Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді інформує громадськість краю про те, що в рамках Консорціуму експертних організацій і аналітичних центрів України “Європа без бар”єрів” в м. Києві та 6 областях України одномоментно розпочався новий етап моніторингу консульств країн-членів ЄС, який травитиме до кінця липня цього року. Моніторингу підлягають 21 консульство з 11 країн ЄС, розташованих на території України. В Закарпатті – це Генеральне консульство Угорської Республіки в м. Ужгороді, Консульство Угорської Республіки в м. Берегово та Генеральне консульство Словацької Республіки в м. Ужгороді.

Мета – продовження вивчення особливостей візової політики і практики обраних консульств країн-членів ЄС та порівняння отриманих результатів з попередніми.

Завдання – визначити рівень виконання Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС і положень Візового кодексу, а також зібрати оцінки респондентів для формування рейтингів консульських установ ЄС на території України.

Окрім того, що торкається Закарпатської області, окремо буде проведений моніторинг перетину українсько-словацького кордону у зв’язку з тим, що існує багато нарікань з боку подорожуючих. В цьому контексті всім закарпатцям надається можливість долучитися до цього процесу та поділитися власним досвідом перетину кордону (зокрема, щодо часу проведеного в черзі, ставлення представників словацьких прикордонних і митних служб та вимагання ними додаткових документів, проявів корупції) з метою створення об’єктивної картини та формування пропозиції для покращення цієї процедури. Інформацію просимо надсилати до 1 серпня 2010 р. в Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді на електронну (uf.niss@gmail.com) або поштову адреси (м. Ужгород, 88017, а/с 54). Конфіденційність індивідуальної інформації забезпечується.

Результати узагальненого аналітичного дослідження будуть представлені на брифінгах, прес-конференціях в м. Ужгороді та в м. Києві та на Спільному комітеті експертів напередодні саміту Україна-ЄС (жовтень-листопад), де розглядатиметься питання про надання Україні “Дорожньої карти”.