Закарпаття: У директора санаторію “Теплиця” досі не минув мандраж, спровокований “масовим отруєнням” відпочивальників

Нещодавно у закарпатських та всеукраїнських ЗМІ з’явилася інформація про масове отруєння у санаторії “Теплиця”.  У повідомленнях зазначалося, що цей факт керівництво лікувальниці та обласна СЕС намагалися приховати, щоб уникнути гучного скандалу.
За коментарем з приводу ситуації, що склалася, закарпатський портал “Мукачево нет” звернувся безпосередньо до директора санаторію «Теплиця» Дмитра Ляха:

– Знаєте, у мене ще досі не минув мандраж, спровокований цією ситуацією. Наш заклад – установа лікувальна, тому звернення про погіршення стану – це звична річ.

На початку липня справді було більше людей, що звернулися за допомогою. Як виявила перевірка – це спричинив салат, тобто один з компонентів (зараз точної назви продукту не скажу). Він сам по собі є абсолютно безпечним для споживання, проте, якщо його компонувати з певними продуктами, то він впливає на організм негативно. Пацієнти, приходячи у їдальню, самі обирають, що їсти і як собі це скомпонувати.

Наша провина у тому, що саме за цим ми не прослідкували.

Погіршення стану хворих було, але вже через дві години після обстеження було помітна відсутність ознак отруєння.

Наголошую, у нас лікуються дорослі люди, яким ніхто не може заборонити зателефонувати до швидкої і повідомити про отруєння. Щодо дострокових виїздів з санаторію, то можу зазначити, що тільки одна львівська сім’я покинула заклад завчасно”.

У мас-медіа також зазначалася причетність до санаторію ексзаступника міністра сільського господарства, члена Партії регіонів Олега Уварова. За словами Дмитра Ляха, він вийшов зі складу співзасновників “Теплиці”, а сам директор не є членом жодної з політичних сил України.

Директор санаторію «Теплиця» Дмитро Лях погодився також дати розгорнути інтерв’ю. Його читайте на порталі «Мукачево.нет» найближчими днями.

Маріанна Савицька, Мукачево.нет