Медики перемогли хворобу Альцгеймера

Австралійські вчені здійснили прорив у вивченні хвороби Альцгеймера. В основу методу лікування лягли досягнення генної інженерії. Передбачається, що через п’ять років будуть створені ліки від цієї недуги.
Суть експерименту, проведеного на мишах, полягає у взаємодії білків, імплантованих у мозок піддослідного.

“Однією з базових причин захворювання є відкладення білка, що входить до складу амілоїдних бляшок при хворобі Альцгеймера. Тому ми спробували впливати на ген, що кодує білок”, – пояснив автор наукової роботи Юрген Гоц.

В результаті проведеного експерименту жоден гризун не загинув. Більше того, всі піддослідні зберегли тверду пам’ять.

“Відкриття дарує надію і тим, хто вже страждає на цю хворобу. Гадаю, що, рухаючись у цьому напрямку, вже через п’ять років будуть знайдені ліки, які врятують життя мільйонів людей”, – додав професор Гоц.

За його словами, причини, з яких людський мозок починає руйнуватися, досі науці не відомі. Але вчені припускають, що деякі випадки безпосередньо пов’язані з генетичними чинниками.

Хвороба Альцгеймера, вперше описана в 1906 році німецьким психіатром Алоїсом Альцгеймером, вважається недугою людей похилого віку. Зазвичай вона виявляється у людей, старших 65 років.

Такі хворі страждають на втрату пам’яті, дратівливість і агресивність. Середня тривалість життя після встановлення діагнозу становить близько семи років. Менше 3% хворих живуть більше 14 років.