Закарпаття: Електромонтер загинув, підключаючи кабель до житлового будинку

Територіальне управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області розслідує нещасний випадок, що стався 23 липня поточного року у Свалявському РЕМі ВАТ ЕК «Закарпаттяобленерго».
– 31-річний електромонтер з експлуатації електролічильників згаданого підприємства Іван Блискун отримав смертельну травму при підключенні кабельного вводу 0,4 кВ від ПЛ-0,4 кВ Л-5 до будинку № 21, що по вул. Лісорубів у Сваляві, – повідомив Закарпаття онлайн т. в. о начальника управління Андрій Горват. – За попередньою інформацією, до трагедії призвели самочинні дії: разом зі своїм колегою Михайлом Сможаником потерпілий вирішив “за калимити”…

Як уже повідомлялося, нещодавно управлінням завершено розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 15 червня на Теребле – Ріцькій ГЕС (ТРГЕС) ВАТ ЕК “Закарпаттяобленерго”. Комісія з розслідування пов’язала його з виробництвом. До смерті електрослюсаря Василя Ситаря, що мав 25-річний стаж роботи за фахом, спричинилися як організаційні й технічні, так і психофізичні чинники. Серед двох перших: порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання внаслідок недостатнього контролю за безпечною організацією та виконанням робіт в електроустановці, невиконання вимог інструкції з охорони праці при розширенні завдання потерпілим під час огляду електроустановки, незадовільний технічний стан електротехнічного обладнання ( використання дротяних перемичок замість запобіжників), Останній чинник – алкогольне сп’яніння середнього ступеню ( при дослідженні крові загиблого в останній виявлено 2,44 проміле етилового спирту), що призвело до несприйняття Василем Ситарем ситуації на предмет наявності напруги на струмопровідних частинах.

…Як бачимо, з розслідування першого випадку належних висновків наразі не зроблено.

Прес-служба Теруправління Держгірпромнагляду по Закарпатській області