Влада не пускає у столицю вірян Київського патріархату

Українська православна церква Київського патріархату заявляє про перешкоджання паломникам потрапити в Київ на святкування Хрещення Київської Русі-України.
“Із західних областей України до Київської патріархії надходять численні сигнали про різноманітні спроби перешкодити від’їзду паломників до столиці на святкування Хрещення Київської Русі-України”, – повідомила прес-служба УПЦ КП.

“Зокрема відбувається тиск на автоперевізників з метою змусити їх відмовитися від перевезення груп паломників. Погрожують відібрати ліцензію на перевезення та створити інші “неприємності”. У зв’язку з чим спостерігається масова відмова перевізників від виконання рейсів, про які завчасно було домовлено”, – йдеться в повідомленні.

“В інших випадках чиновники місцевої влади настійливо “не рекомендують” духовенству Київського патріархату їхати до Києва 28 липня”, – говориться в документі.

Також, за даними УПЦ, надходять сигнали про перешкоджання проїзду автобусів безпосередньо на трасі – під надуманими приводами їх зупиняють і не пропускають далі представники ДАІ.

Київський патріарх Філарет звернувся до представників влади за роз’ясненнями. У відповідь було повідомлено, що ніяких розпоряджень щодо вчинення перешкод у перевезенні паломників для участі у святкуванні дня Хрещення Київської Русі не надавалося.

Станом на ранок 28 липня представники ДАІ зупинили 5 автобусів на в’їзді до Києва з боку Житомира (біля повороту на Чайку) – під приводом того, що “у Києві немає місця” для парковки.

Лише після понад годинних переговорів та погроз розпочати акцію протесту на місці, автобуси були відпущені.

В УПЦ КП наголосили, що в Одесі та Дніпропетровську місцева влада всіляко сприяла доставці віруючих Московського патріархату до місць богослужіння глави РПЦ, надаючи навіть безкоштовно автобуси і запускаючи додаткові одиниці комунального транспорту.

“Тривожні сигнали з місць обов’язково будуть узагальнені, і у разі, якщо перешкоджання приїзду вірян на святкування державного свята – Дня Хрещення Русі-України – не припиниться, до керівництва держави і правоохоронних органів будуть надіслані відповідні листи зі скаргами”, – попередили в УПЦ КП.

Нагадаємо, Московський патріарх Кирило в останній день свого пастирського візиту до України 28 липня очолить святкову божественну літургію на Соборній площі Києво-Печерської Лаври, присвячену Дню водохрещення Русі.

Раніше голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП) протоієрей Георгій (Коваленко) заявив, що Українська православна церква Московського патріархату не має наміру проводити спільні заходи з Українською православною церквою Київського патріархату з нагоди Дня хрещення Русі.

Крім того, синод Російської православної церкви зажадав від українських “розкольників” повернення до “канонічної церкви” шляхом покаяння.

У свою чергу патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет заявив, що Кирило хоче збудувати нову Російську імперію, але таку, де головним центром буде Московський патріарх, який стоятиме над державами і їхніми президентами.