Україна винна 39 мільярдів доларів

Заборгованість українського уряду і приватного сектора перед іноземними інвесторами на початок квітня 2010 року склала 38,6 млрд. доларів.

заборгованість необхідно погасити протягом 12 місяців, ідеться в інформаційному повідомленні НБУ про структуру короткострокових зобов’язань України, пише газета “Дело”. Сума, яку Україна має виплатити, складає 37,5% від загального зовнішнього боргу України, який до 1 квітня досяг 102,8 млрд. дол.

З початку кризи структура зовнішнього боргу країни стала набагато збалансованішою, підкреслюють в НБУ, за рахунок значного зменшення частки короткострокових зобов’язань. “На поточний момент термінова структура зовнішньої заборгованості України виглядає набагато безпечнішою через відсутність значних обсягів платежів у наступні 12 місяців”, – йдеться у повідомленні. Скорочення короткострокового боргу відбулося за рахунок банківського сектора. Протягом 2009 року сума короткострокового боргу банків перед іноземними інвесторами скоротилася з 20 млрд. доларів до 11,7 млрд. доларів.

А в корпоративному сегменті такої тенденції не спостерігається: якщо на початку 2009 року короткострокові борги компаній реального сектора становили 22,9 млрд. доларів, то через 12 місяців вони перебували біля позначки 22,7 млрд. доларів, а за перший квартал 2010 року виросли до 24,1 млрд. доларів.

24tv.com.ua