В Україну завозять рибу зі стронцієм і кишковою паличкою?

Державний комітет ветеринарної медицини України направив до посольств деяких країн лист, в якому висловив стурбованість якістю риби, що імпортують з цих країн на територію України.  Про це вчора на прес-конференції повідомив голова Держкомветмедицини Іван Бісюк.
При цьому він відмовився назвати, які саме країни імпортують неякісну рибу, оскільки, за його словами, в незалежних лабораторіях ще проводитимуться дослідження зразків неякісної продукції спільно з ветеринарними службами цих країн. Від цього залежатиме можливість припинення імпорту великих партій продукції.

“Сьогодні ми виявляємо в імпортованій мороженій рибі залишки стронцію, лістерії, кишкову паличку, паразитарні захворювання і тому подібне”, – повідомив І.Бісюк.

За його словами, комітет розглядає питання про закриття доступу на український ринок продукції лише деяких фірм, проте якщо з якоїсь країни таких фірм буде виявлено багато, то, ймовірно, що цим країнам буде повністю відмовлено у доступі на наш ринок.

“Оскільки Україна є членом СОТ, ми не можемо здійснювати квотне розподілення імпортної продукції, проте ми не дозволимо, щоб до нас надходила сировина, яка за своїми параметрами безпеки є шкідливою для здоров`я населення”, – наголосив І.Бісюк.

За його словами, морожені блоки риби у більш розвинених країнах вважаються не придатними до споживання, проте в Україну така продукція імпортується.

УНІАН