Закарпаття: У Хусті городянка продавала п’яницям самогон власного виробництва

Виробництво та реалізація алкогольних напоїв у нашій державі регламентується законом. Порушників, тобто недобросовісних конкурентів, притягають до відповідальності, у т.ч. й кримінальної. За дотриманням «правил гри» у цій сфері слідкують правоохоронці, насамперед міліція та податкова служба.
Нещодавно в Хусті проводилося оперативно-профілактичне відпрацювання. В.о. начальника відділення служби ДІМ Василь Дьордяк, його заступник Сергій Щадей та дільничні міліціонери Михайло Петечел та Едуард Яким мали інформацію, що 53-річна жителька райцентру “грішить”, продаючи місцевим п’яницям самогон власного виробництва. Тож стражі порядку подалися на вказане обійстя. Пані Людмила мешкає тут з чоловіком та матір’ю. Зустрічі з правоохоронцями жінка, м’яко кажучи, не надто зраділа. Стверджувала, буцімто вона завжди законослухняна, з міліцією ніколи справ не мала. Коли ж почула про мету приходу міліціонерів, аж руками сплеснула – отож іще заздрісники наговорять! Господиня ласкаво запрошувала правоохоронців на чай і все намагалася відвести їх подалі від підсобного приміщення, пояснюючи, нібито там знаходиться усілякий непотріб.

Але, як на зло, з підсобки по-зрадницьки доносився різкий запах спиртного. Коли “шерифи” увійшли всередину, то застали передбачувану картину: тут знаходилися близько 20 літрів самогону. Та це були тільки “квітки”, “ягідки” ж дозрівали в чотирнадцяти 20-літрових бідонах, де бродила закваска. Виручка за товар очікувалася вельми солідною. Прикрашував усю цю картину самогонний апарат, який, мабуть, простоював вкрай рідко, бо “підпільне” виробництво було покладене на своєрідний конвеєр. Коли закінчувався одна партія, зразу виганялася інша.

Тепер замість омріяних прибутків жіночка має неабиякі клопоти. Після проведення відповідної експертизи “пійла” вирішуватиметься питання про порушення проти господині кримінальної справи згідно із ст. 207 Кримінального кодексу України. На перший раз, як правило, обходиться штрафом. Але коли це не допомагає, і хтось притягається до криміналу вдруге за подібні діяння, то можна вже отримати й обмеження волі до 5-ти років. Чи воно того варте?..

Має тепер клопоти із законодавством за самогоноваріння і 35-річний Віктор, житель одного із сіл Свалявського району. Тамтешні “шерифи” зафіксували кілька фактів придбання оковитої на обійсті селянина. Під час огляду його будинку, стражі порядку виявили самогонний апарат та незначну кількість готового продукту. Тут його виробництво не набуло ще такого розмаху, як у попередньому випадку, бо грошовитих п’яничок у гірському селі, звичайно, значно менше, ніж у попередньому населеному пункті.

Михайло ПИСКАЧ, ВЗГ УМВС України в Закарпатській області