Ужгород має нового головного міського архітектора

Міське управління архітектури та містобудування отримало нового очільника – ним став 45-річний ужгородський підприємець Олександр Довбака.
Вищу освіту Олександр Олексійович здобув у Київському національному університеті будівництва та архітектури, втілив у життя чимало цікавих приватних проектів, тож зараз готовий працювати над упорядкуванням архітектурного обличчя міста.

Олександр Довбака розповідає, що Ужгород архітектурний справді має проблеми, найболючішими з яких залишаються самобуди та низький рівень деяких проектів, що розробляються непрофесіоналами. На жаль, законодавчо міське управління архітектури й містобудування не має важелів контролю на етапах будівництва об’єкта та здачі його в експлуатацію. Головний архітектор лише затверджує проект запланованого будівництва, але не секрет, що дуже багато недобросовісних забудовників не дотримуються затвердженого, бо знають: управління архітектури не може їх ані покарати, ані змусити знести новобудову. Таке недосконале законодавство призвело до того, що неповторне архітектурне обличчя Ужгорода протягом років повільно руйнувалося. За цих умов, каже Олександр Довбака, чекати кардинального підходу до архітектурних змін Ужгорода не варто, але це не значить, що управління даватиме зелене світло неякісним проектам, – їх відсіюватимуть так само жорстко, як і раніше. Планів та ідей щодо покращення ситуації з самобудами та недотриманням архітектурних норм новий головний архітектор Ужгорода має багато, та наразі лише входить у курс справ і знайомиться з порядком ведення документації. Натомість трохи пізніше обов’язково хоче донести до міського голови та депутатського корпусу кілька пропозицій, які дозволять поставити забудовників у більш жорсткі рамки, дотримуватися букви закону та не перетворювати Ужгород на Шанхай, в якому кожен безкарно будує де хоче та що хоче.

Тетяна Літераті, “Ужгород”