Найстаріший дуб Закарпаття лікуватимуть фахівці Київського еколого-культурного центру

Мінприроди та Київський еколого-культурний центр присвоїли сьогодні звання «Національне дерево України» дубові Грюневальда, найстарішому дереву столиці. За підрахунками науковців, цьому дубові має бути близько 900 років.
У липні цього року дуб увійшов до реєстру 17 національних дерев, перемігши у номінації “естетично цінне дерево”.

Названий на честь німецького художника Матіаса Грюневальда дуб росте на території одного із санаторіїв української столиці. Це – справжній велетень заввишки майже 20 метрів.

Ще кілька років тому він переживав не найкращі часи. Велике дупло дуба неодноразово підпалювали відпочивальники санаторію, а величезні гілки за відсутності опор загрожували розірвати дерево навпіл. Однак силами ентузіастів дуб вилікували, і він потрапив до переліку національних дерев України, ставши серед них найбільш “естетично цінним”.

Переможців визначали Державна служба заповідної справи спільно з Еколого-культурним центром. Окрім київського дуба, до переможців цієї номінації увійшли також ще один дуб на Чернігівщині, яблуня на Сумщині та кримський суничник.

Київський еколого-культурний центр спільно з Мінприроди вирішили відсвяткувати ювілей київського дуба-красеня. З цієї нагоди сьогодні представники Міністерства відкрили меморіальну табличку, що засвідчує вік дерева та його нинішній статус.

Присудження звань національних дерев розворушило українських чиновників – Борейко

Хоча з моменту оголошення офіційного переліку національних дерев України минув лише місяць, на місцях вже є певні зрушення у справі охорони старих дерев, зазначає директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

“Закарпатська та Чернігівська обласні державні адміністрації звернулись до нас, аби ми надали допомогу тим деревам, які у них ростуть, мають статус національних, але мають дупла, – говорить він. – І от ми будемо лікувати Дуб-чемпіон на Закарпатті і будемо лікувати Монастирський дуб у Чернігівській області”.

Анастасія Москвичова, “Радіо Свобода”