Закарпаття: На кордоні з Угорщиною митники конфіскували контрабанди на 1 млн. 619 тис. грн.

Чопською митницею за один день порушено три кримінальні справи по незаконних поставках італійських меблів, сантехніки та світильників загальна вартість товару складає 1 мільйон 619 тисяч гривень.
Працівники митниці виявили і ліквідували канал незаконного переміщення через митний кордон України промислових товарів. Кримінальні справи порушено по трьох поставках італійських меблів, текстилю, сантехніки та освітлювальних приладів на адресу української фірми. Частину з цих товарів намагалися ввезти на територію України за заниженою митною вартістю, решту – були приховані від митного контролю. Припинення організованого протиправного переміщення через кордон товарів у великих розмірах дало змогу зберегти до державного бюджету 343 тисячі гривень митних платежів і зборів.

Коли наприкінці серпня на митний пост “Тиса” з Італії прибув вантажний автомобіль, яким керував громадянин України, інспектори митниці звернули увагу на явно занижену вартість задекларованого вантажу. Для проходження митного контролю та оформлення водій автомобіля подав документи, згідно яких він віз до України дерев’яні меблі, плитку для стін, вироби санітарно-технічного призначення, речі домашнього вжитку, скляні панелі до душових кабін та освітлювальні прилади. 18 тонн товарів виробництва італійських фірм перевізник задекларував на суму всього 4 802 євро.

Під час здійснення митного огляду причепа інспектори митного поста виявили не вказані в документах товари. Окрім задекларованого до України ввозилися шпалери, текстиль, камін, скляні панелі до душових кабін та металеві змішувачі.  Серед прихованих товарів працівники митниці виявили і документи, згідно яких як відправником, так і отримувачем вантажу значилися зовсім інші фірми, аніж були заявлені для проходження митих процедур. Вартість задекларованого товару також виявилася заниженою майже у 10 разів.  Ціни на дивани  з шкіряними вставками від  вказаних італійських фірм коливаються в межах від 13-ти до 33-х тисяч гривень, комоди коштують 13 тисяч  гривень за одиницю, а м”які крісла – від 5 до 6 тисяч. Загалом згідно експертного висновку вартість товару, який намагалися ввезти до України без врахування податків та зборів, склала 455 тисяч гривень.

По даному факту працівники митниці склали відповідний протокол і розпочали провадження по справі про порушення митних правил. Фірму-отримувача було взято “на контроль”. І вже через кілька днів під час проведення митного огляду ще двох вантажівок, які везли товар на її адресу, митники виявили не задекларовані партії меблів, сантехніки, текстилю, освітлювальних приладів та чимало іншого. Згідно висновку експертизи  при заявленій митниці вартості 2-х партій товару 15 709 євро,  до України намагалися незаконно ввезти краму на  1 мільйон 136 тис грн.

Оскільки, працівниками митниці  були виявлені дії, спрямовані на організоване незаконне переміщення товарів через митний кордон України у великих розмірах, чим  могло бути нанесено збитків державі в сумі 343 тисячі гривень, Чопською митницею порушено кримінальні справи за ознаками  ознаки злочину, передбаченого частиною1 статті 201 Кримінального Кодексу України. Вантаж загальною  вартістю   1 мільйон 169 тисяч гривень та причепи, які коштують  205 тисяч гривень вилучено до рішення суду.

Прес-служба Чопської митниці