Європа засумнівалась в легітимності Януковича й Азарова

[Total: 0    Average: 0/5]

Після скасування політреформи-2004 Венеціанська комісія заявила, що влада в Україні працювала кілька років на підставі незаконної Конституції. Рішення Конституційного суду щодо скасування політреформи 2004 року ставить питання щодо легітимності влади. Таку думку висловив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.

“Ми поки що не аналізували це рішення, воно, наскільки мені відомо, не було офіційно перекладено англійською, але ця ситуація, звичайно, турбує, бо, виходить, що влада в Україні працювала кілька років на підставі неконституційної Конституції”, – сказав він.

“І це створює проблему легітимності її дій і взагалі легітимності. Так, наприклад, на попередніх виборах виборці голосували за кандидатів на підставі нової Конституції, як під час парламентських, так і президентських виборах”, – додав Маркерт.

Він також зазначив, що ситуація, яка склалася в Україні, є дуже незвичною для європейської практики, коли внесені до Конституції зміни скасовуються через стільки років.

При цьому секретар Венеціанської комісії відмовився коментувати заяви низки опозиційних партій щодо того, що після рішення Конституційного суду в Україні мають відбутися нові вибори президента та Верховної ради.

“Це дуже складне питання, оскільки ми маємо дуже незвичну ситуацію. Ми дійсно не маємо європейського досвіду щодо цього”, – сказав Маркерт.

Нагадаємо, 1 жовтня Конституційний суд визнав політичну реформу 2004 року неконституційною. Таким чином, Україна повернулася до старої Конституції 1996 року і президентсько-парламентської форми правління. Повноваження чинного глави держави Віктора Януковича були значно розширені.

Низка опозиційних партій після скасування політреформи виступила з вимогою провести перевибори президента та парламенту, оскільки вони обиралися на основі іншої Конституції, на інші терміни та під інші повноваження.

tsn.ua

Comments are closed.